Ninja Madness

Verdikt
50

Občas frustrující, občas zábavná skákačka s pixelatým nindžou v hlavní roli. Je zdarma, zkouška vás tedy na nic nepřijde, jen nesmíte čekat herní revoluci.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Craneballs
Vydání: 11. května 2016
Štítky: arkáda, na postřeh, zdarma, česká hra, mobilní hry, akční, od českých výrobců

Žánr plošinovek je poměrně pestrý. Naleznete v něm umělecké kousky, jako je třeba Limbo, Inside nebo Ori. Na první pohled prostý dvojrozměrný pohled může vyprávět i netušeně hluboké příběhy a výpravná dobrodružství - viz například Dust či Owlboy. Existuje ale také podžánr takzvaných precision platformerů, tedy plošinovek zaměřených na přesnost. V nich se často zápletka vůbec neřeší a prim naopak hrají hráčovy schopnosti a přesnost jeho reakcí. Český příspěvek Ninja Madness spadá právě do této kategorie.

Když už vznikne plošinovka podobného ražení, v drtivé většině případů se nespletete při očekávání drakonické obtížnosti. Jinak tomu není ani zde. Vaším úkolem bude v roli kostičkovaného nindži překonat řadu místností. V každé na vás čeká jiná nástraha a sebemenší přehmat či nepřesnost se trestá neúspěchem.

Jak už to bývá, vysoká náročnost dokáže vybičovat k soustředění a desítkám zarytých opakování problémové pasáže, protože po chvíli už jde o čest. Přece se nenecháte pokořit "primitivní" mobilní hříčkou, no ne? Právě v takových chvílích se skrývá trumf Ninja Madness.

Na druhou stranu, hra začne být poměrně brzy vcelku stereotypní a místy až frustrující. Za to může opět obtížnost, ale tentokrát spíše kombinovaná se zvolenou platformou. Žánr zkrátka lépe sedí na počítače a konzole, kde ovládací prvky umožňují opravdu bleskové reakce. Telefon v ruce už je jednoduše příjemný méně. Výsledný dojem je tedy spíše průměrný, ale vzhledem k tomu, že si hru můžete stáhnout bezplatně, nejde vlastně o žádný konec světa. Však si Ninja Madness zkuste, třeba vás jeho vysoké nároky dokáží motivovat a úspěch dobře zabavit.