Narcos: Rise of the Cartels

Verdikt

Různá odvětví zábavního průmyslu jsou čím dál tím provázanější. Na řadu tentokrát přišel kriticky dobře hodnocený a divácky populární seriál Narcos, který do herních vod zabrousí v podobě tahové strategie. Hra vyjde ve třetím kvartálu roku 2019.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Curve Digital
Štítky: tahová, adaptace, strategie

Výborná hudba, skvělé herecké výkony, španělština silně napomáhající uvěřitelnosti, prolnutí s reálnými záběry a obecně skvělý vhled do historicky významného bodu obchodu s drogami. Seriál Narcos je tak úspěšný, že už se k nám chystá stejnojmenná deskovka a nyní i počítačová hra Narcos: Rise of the Cartels.

Úkolu, který ve výsledku může rozhořčit mnoho zarputilých fanoušků, se ujalo studio Kuju s vydavatelem Curve Digital. Nikoho by asi neměla naštvat skutečnost, že se seriál dočká herní adaptace, jde ale o to, co je to za adaptaci. Akční taktická tahovka předloze úplně neodpovídá.

Xcomovky máme samozřejmě rádi, ale často se u takových her setkáváme s málo vykresleným příběhem. A ten v seriálu přeci jen hraje prim. Akčních potyček bylo požehnaně, ale netvořily ten hlavní zážitek.

Upřímně doufáme, že se dočkáme něčeho víc – zoufalého vyšetřování ze strany agentů DEA, mnoha možností pěstování a pašování drog ze strany kartelu a další podobné nadstavby. Tvůrci naštěstí slibují možnost hrát jak za DEA, tak za medellínský kartel. Dobrá zpráva.

Oznámení hry nás vyloženě nadchlo, ale přiblížit se kvalitě seriálu nebude vůbec jednoduché. Času je nicméně víc než dost. Narcos: Rise of the Cartels vyjde ve třetím kvartálu příštího roku na PC a konzolích. Ty sice nebyly v tiskovce specifikované, ale o této hře se mluvilo již v březnu, kdy byla potvrzena na PS4, Xbox One a Switch.