Moorhuhn

Verdikt
70

Modernizovaná verze klasické napůl logické hry se střelbou po slepicích. Možná za to může nostalgie, ale má něco do sebe i dnes.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Počítač

WindowsWindows

0,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Doyodo
Vydání: 31. srpna 1996
Štítky: casual, akční, logické

Do kontaktu s některou s her ze série Moorhuhn musel přijít snad každý. Různých pokračování a verzí této původně německé kratochvíle totiž spatřilo světlo světa už přes třicet. Nejvíc se samozřejmě vzpomíná na klasiky - úplně první Moorhuhn, zimní verze, a rovněž populární Moorhuhn X z roku 2006. Právě ten si nyní můžete za symbolickou částku pořídit na Steamu a dát slepicím co proto jak za mlada.

Pokud jste snad strávili posledních patnáct let v klášteře a netušíte, oč tu běží, vězte, že princip hry pochopíte okamžitě. Hra vám předloží výhled na lehce kýčovitou krajinu a vaším úkolem nebude nic jiného, než trefovat okolo poletující a pobíhající slepice. Znalí hráči však již tuší, že, jak bývá v sérii dobrým zvykem, je obrazovka též prošpikována tajnými místy a hádankami, jejichž správné řešení příjemně navyšuje skóre.

I přes řadu skrytých překvapení, které je zábavné hledat, se nejedná o hru, co by byla vhodná na delší hraní v kuse. Pokud k Moorhuhnu ale přistoupíte tak, jak zamýšleli i sami tvůrci, a budete jej brát jako oddychovku o přestávce, několikaminutový odpočinek, když je volná chvilka, splní svůj účel dokonale.