Microsoft Flight Simulator

Verdikt

Simulace atmosféry a větru na úrovni, o které si jiné tituly mohou nechat jen zdát, a k tomu nádavkem celá Zeměkoule k létání. Microsoft Flight Simulator vypadá jak hra z jiné planety.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Asobo Studio
Štítky: letecka, simulace

Chystaný Microsoft Flight Simulator na X019 představil seznam nových partnerů z řad leteckých výrobců. A protože by pouhý výčet firem nejspíš působil poměrně suše, došlo i na nové video ze hry. Vypadá tak fantasticky, že by vůbec nebylo s podivem, kdyby o pořízení začali uvažovat i hráči, co jinak k virtuální aviatice ani nepřičichnou.

Tvůrci tvrdí (a testeři potvrzují), že Microsoft Flight Simulator rozhodně nemá být nějaké laciné přiživení se na značce, ale plnohodnotný, velký projekt, do nějž proudí obrovské množství prostředků i úsilí. Ve hře tak najdete třeba trojrozměrný volumetrický déšť. Simulaci atmosféry s až dvaatřiceti vrstvami mraků. Mořské vlny reálně ovlivněné větrem. Věrnou simulaci větrných proudů a jejich působení na každou část letadla zvlášť. A opravdickou nenaskriptovanou duhu!

A hlavně žádné hranice. Krajina se má totiž streamovat v reálném čase podle toho, kam namíříte knipl, a vykreslovat ze dvou petabytů dostupných skutečných satelitních geografických dat. O třetí rozměr by se měla postarat fotogrammetrie s přesností někdy i na tři centimetry.

Takže, teoreticky, pokud budete chtít nízkým průletem Boeingu zatřást okny vlastního domu, mělo by to jít. Otázkou je, jaký bude na toto plynulé stahování terénu potřeba bandwidth, ale snad to půjde i bez internetu ze vzdálené budoucnosti.

Ruku na srdce, jediný dopravní prostředek, který jsme kdy reálně ovládali, je auto, takže prohlášením tvůrců o „nejrealističtějším leteckém simulátoru vůbec“ nám nezbývá než věřit, protože to sami těžko posoudíme, ale... Řekněte sami (bez ohledu na to, jaký žánr hrajete normálně), nemáte snad po upoutávce chuť na trochu vzduchoplavby? Třeba nad Prahou? Nebo nad Amazonií? Nebo...

Pokud máte po absorbování vší té krásy ještě kapacitu na vstřebání faktických informací, zmiňovaní noví partneři Microsoft Flight Simulator z řad leteckých výrobců jsou: Airbus, The Boeing Company, CubCrafters, Daher, Diamond Aircraft Industries, ICON Aircraft, Robin Aircraft, Textron Aviation.

Hra vyjde příští rok na Windows a Xbox One, nic přesnějšího zatím tvůrci nesdělili.