Metro 2035

Verdikt

Chystané pokračování oblíbené série na motivy ruského románu od Dmitrije Gluchovského. Datum vydání prozatím upřesněno nebylo, bude se však téměř jistě jednat o rok 2018.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: 4A Games
Vydání: 1. ledna 2100
Štítky: postapokalypsa, thriller, fps, akční

Mysleli jste, že postapokalyptická akční série Metro dojela do konečné stanice? Tak to jste se mýlili. Po úvodním titulu Metro 2033 a jeho nástupci Metro: Last Light se totiž chystá ještě přírůstek do téhle rodinky. Mutanti v tunelech pod Moskvou se už teď budí hrůzou ze spánku při představě, že se budou muset opět postavit dalšímu slovanskému hrdinovi – možná dokonce samotnému Arťomovi, protagonistovi předchozích dílů. Původně stránky ukazovaly vydání hry na rok 2017, ale oficiální Facebook uvádí, že i když vydavatel Deep Silver chce přijít s další hrou, příští rok to určitě nebude.

A to je přibližně asi tak všechno, co je o nové hře známo. Není toho zrovna moc, a i to málo se na veřejnost dostalo tak nějak jako dodatek k zahájení předobjednávek posledního dílu knižní série Metro, pojmenovaného Metro 2035. Bude se hra jmenovat stejně? Možná. Kdo ví. Její příběh by každopádně měl přímo navázat na konec knihy, která se bude zabývat Arťomovou snahou dostat lidskou rasu z tunelů metra zpátky na zemský povrch.

Dobrou zprávou pro všechny radikální odpůrce knihomolství je zpráva, že abyste pochopili děj chystané hry, ani jeden z románů spisovatele Dmitrije Gluchovského číst nemusíte. Mělo by jít o naprosto samostatný příběh, i když znalost světa a prostředí vám samozřejmě poskytne dodatečný kontext, takže pro fanoušky tohohle temného univerza bude další FPS z moskevského podzemí (a možná i nadzemí?) bezpochyby ještě intenzivnějším zážitkem.