Metamorphosis

Verdikt

Může surrealismus fungovat v herním provedení? Autoři plošinovky Metamorphosis jsou přesvědčení, že ano. Jak se jim dílo povede, zjistíme již letos na počítačích i konzolích.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Ovid Works
Štítky: umění, plošinovka, surrealismus, akční

Podobně jako v případě Arthura Conana Doylea nebo H. P. Lovecrafta, i spisy Franze Kafky jsou díky svému stáří volnými díly. Jeho zálibou v surreliasmu se před třemi lety inspirovala The Franz Kafka Videogame a přímo na motivy Proměny teď vzniká adventura Metamorphosis, kde s broučími krovkami musíte zjistit, proč jste se ocitli v hmyzí říši.

Navzdory svému názvu se Metamorphosis neinspiruje jen Proměnou, ale třeba i Procesem a dalšími povídkami. Zatímco vy se coby Gregor (v českém překladu knihy Řehoř) jednoho dne probudíte jako brouk, vašeho přítele Josefa z neznámých důvodů zrovna zatýkají. Abyste ho zachránili a odhalili důvody své metamorfózy, musíte se vydat na procházku do mikrosvěta, který se stejně jako vy změnil k nepoznání.

Surrealistická prostředí si můžete vychutnat z pohledu první osoby, řešit v nich budete náročné hádanky v prostředí se zapojením parkouru, šplhání po zdech a dalším překonáváním překážek. Naštěstí máte coby brouk nízkou váhu a lepkavé končetiny, což vám pomůže odporovat gravitaci.

Prozkoumejte ručně malovaný svět plný excentrických postav a záhad od nezávislého varšavského studia Ovid Works. Řehořovo dobrodružství započne v Metamorphosis během letošního roku na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi.