MechCom - 3D RTS

Verdikt
74

Dobře zpracovaná realtimová strategie se zajímavým systémem tvorby mechů. Pěkný audiovizuál a bravurně zvládnuté ovládání trpí akorát absencí příběhu.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Game Dev Team
Vydání: 14. června 2013
Štítky: sci-fi, realtime, mobilní hry, strategie

Postavit rafinérii, natěžit krystaly, vybrat podvozek a střílnu, slepit mecha dohromady a vyrazit na stejně smýšlejícího soupeře. Přesně takto byste mohli odpovědět ve chvíli, kdy vás někdo ve dvě ráno vzbudí s otázkou: „O co jde v té hře MechCom? Mluv, vojáku!“

MechCom je minimalistická realtimová strategie ušitá na míru mobilním zařízením. Začínáte s jedinou rafinérií, do které každých pár vteřin přiveze důlní robot zásobu minerálů, které se automaticky přemění na 15 kreditů. Kromě toho máte ještě 100 kreditů do začátku, jež můžete utratit buď za další rafinérii a zvýšit si tak příjmy, nebo za palebnou obranu pro případ invaze nepřítelem nebo se můžete rovnou pustit do vývoje vašich bojových strojů – mechů.

Na výběr jsou čtyři druhy podvozků, které se liší pancéřováním, v případě vznášedla i možností překonat vodní plochu. K tomu musíte postavit továrnu na torza mechů, která nesou zbraně. Opět je na výběr ze čtyř druhů – kulomet, dělo, laser a raketomet. Jakmile postavíte obě továrny, začnete sázet jednoho mecha za druhým, máte-li samozřejmě dostatek peněz. Díky tomuto systému si můžete vyrobit až 16 různých kombinací.

Síla není vždy tou nejlepší cestou. Když si zvolíte nejlepší podvozek a torzo, nejenže vás to bude stát nejvíce, ale zároveň takových mechů můžete mít maximálně pět. Naopak, pokud postavíte mecha z těch „nejhorších“ dílů, můžete na nepřítele naběhnout s divizí 15 strojů. Ať tak či tak, čeká vás boj na jedné z 12 map.

Při průzkumu zabíráte různé části mapy, na kterých jsou další pozice pro další rafinérie, obranné střílny nebo třeba zbrojnici pro vylepšování bojeschopnosti i hybnosti vašich strojů. Ultimátním cílem je samozřejmě vyhladit počítačem řízeného soupeře. K dispozici jsou tři obtížnosti umělé inteligence a už ta střední skýtá slušnou výzvu.

MechCom je v jádru povedená strategie v pěkné polygonové grafice s příjemným ozvučením. 12 map se vám jen tak neohraje, stejně jako všech 16 kombinací mechů. Za zdůraznění stojí ovládání. Při vývoji hry se opravdu myslelo na dotykové obrazovky. Vše je velice intuitivní, klikáte přesně na to, na co klikat chcete, vše najdete tam, kde byste to čekali. Jediným záporem je absence příběhu nebo alespoň nějaké progrese, kde byste postupně odhalovali nové mapy nebo zbraně. Takto dostanete za směšné peníze otevřenou hru, kde si prostě můžete válčit až do skonání věků.

Platební model: MechCom je dostupný pro zařízení s Androidem nebo iOS za 31 korun. Neobsahuje žádné reklamy ani mikrotransakce.

Recenzováno na: Lenovo TB3-X70L