Man of Medan

Verdikt

Man of Medan je nový projekt od mistrů řemesla, který si tentokrát užijí hráči všech hlavních platforem. Hra vyjde v roce 2019.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Supermassive Games
Štítky: horor, zombie, adventura

PlayStationová exkluzivita Until Dawn před třemi lety vyděsila ohromné množství hráčů, kteří se ponořili do jejího hororového světa plného obtížných rozhodnutí. Příběh se větvil a mohl skončit mnoha různými způsoby – postavy přežily nebo zemřely podle toho, co jste zvolili. A na podobné vlně se ponese nová strašidelná antologie The Dark Pictures. Její první díl Man of Medan vyjde příští rok, tentokrát nejen na PlayStation.

Jednotlivé „povídky“ ze série The Dark Pictures na sebe nebudou navazovat a každá z nich tak tvoří samostatné vyprávění. To je prý ještě více reaktivní než Until Dawn. Man of Medan, potápěčský výlet do jižního Pacifiku, se tak radikálně změní při každém hraní.

Příběh se soustředí na čtveřici mladých Američanů a jejich kapitánku Fliss, kteří se rozhodnou prozkoumat potopený vrak lodi z období druhé světové války. Ale jak uvidíte v traileru, zvědavci vzbudí z dřímoty hrůzu, která radši měla zůstat navždy spát.

Může to dopadnout hodně špatně, ale i hodně dobře – každá postava prý může umřít a každá může i přežít. Pro šťastné zakončení je ale třeba odhalit temná tajemství lodě duchů a utéct utopeným zombíkům, kteří si na hrdiny brousí vyceněné zuby.

Kdo se u počítačových her rád bojí, tomu by se měl Man of Medan strefit přesně do noty. Teď už jen vyčkat do příštího roku, kdy hra vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One.