Lost Words: Beyond the Page

Verdikt

Výprava za ztracenými slovy z pera Rhianny Pratchett, v níž se střídají dobrodružné pasáže s logickými, když si hrdinka píše do deníku. Vypadá to výborně, snad se povede i hratelnost. Titul má vyjít letos na jaře.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Sketchbook Games, Fourth State
Štítky: dobrodružná, pohádka, slovní, adventura

Pera jsou silnější nežli meče, nebo jak se to říká. Minimálně to platí v pohádkové zemi Estorii, kam se v Lost Words: Beyond the Page vydáte s mladou dívkou Izzy, která aspiruje na kariéru spisovatelky. Do hry se totiž dostanete prostřednictvím jejího deníku, kde se další mladá dívka, Robin, snaží přijít na to, proč na její vesnici zaútočil drak. A bude tak činit skrz 2D plošinovku, ale i interaktivní deníkové zápisky.

Autorkou příběhu je Rhianna Pratchett, která stojí kupříkladu za dějovými linkami restartovaných Tomb Raiderů nebo prvního Mirror’s Edge. V Lost Words: Beyond the Page podle svých slov pokrývá témata lásky, vztahů, ztráty a zármutku. Vyprávět o nich tentokrát bude mimo jiné nezvyklou cestou interaktivní adventury, kde můžete hýbat se slovy, abyste řešili hádanky.

Nejspíš to nebude tak zapeklité, jako v loňském nezávislém klenotu Baba Is You, spíš než na záseky totiž Sketchbook Games cílí na zážitky. V čerstvém traileru na Lost Words, který se ukázal na newyorském předávání herních cen, se nicméně předvádějí hlavně akčnější, skákačkové pasáže, což je pochopitelné.

Roztomilá vodovková Lost Words: Beyond the Page vyjde pod hlavičkou Modus Games, a to někdy letos na jaře na Steamu, Xboxu One, PlayStation 4 a na Switchi. Ještě před svým vydáním stihla vyhrát hned několik cen pro nezávislé hry na nejrůznějších výstavách, takže pokud pokukujete po letošním spícím indie hitu, možná se na něj právě díváte.