Legend of Keepers

Verdikt

Že člověka postupem času přestane neustále bavit hrát za nablýskané prince a ztepilé reky, věděli už kdysi v Bullfrogu. A ví to i autoři Legend of Keepers, kteří vás ve hře připomínající Darkest Dungeon naruby nechají rozbít celou řadu hrdinských úst. Můžete se do toho pustit klidně hned teď - hra je k dispozici v programu předběžného přístupu.

Počítač

WindowsWindows

16,19 €Steam
ZdarmaSteam

Mac OS XMac OS X

16,19 €Steam
ZdarmaSteam

LinuxLinux

16,19 €Steam
ZdarmaSteam

Další informace

Výrobce: Goblinz Studio
Štítky: dungeon, fantasy, experiment, rpg

Po všech těch četných výpravách do temných kobek s cílem pozabíjet tamější monstra a naplnit si kapsy ukrytým pokladem přichází osvěžení s úplně opačným přístupem. Stejně, jako to svého času dokázal Dungeon Keeper, když z vás udělal pána monster bojujících proti dotírajícím hrdinům, to zkouší novinka Legend of Keepers. A jde jí to podle všeho skvěle.

Kdyby se člověk držel jen obrázků Legend of Keepers, pomyslel by si, že jde o další chabý pokus napodobit fantastické temné RPG Darkest Dungeon. Ale první pohled v tomto případě klame. Tvůrci ze studia Goblinz se sice inspirovali zmiňovanou hrou, ale pouze částečně. Jejich hlavní předlohou byl Dungeon Keeper.

V Legend of Keepers se stáváte správci sítě podzemních tunelů a strážci velkých pokladů. O vaše jmění projeví zájem spousta odvážných hrdinů, kteří přijdou o život buď vlivem vámi nastražené pasti, nebo v souboji s jedním z vašich zrůdných poskoků. Nebo kombinací obojího.

Hra je rozdělená do dvou fází. Během první plánujete obranu svého podzemí, nastražujete pasti, najímáte nová monstra a posíláte je na pozice. Poté už jen sledujete, jak nabíhající hrdinové padají jako hrušky. Když se potkají s vaší skupinkou kentaurů, dryád a opic, spustí se tahový souboj podobný tomu z Darkest Dungeon.

Vzhledem k tomu, že je Legend of Keepers z žánru roguelike her, pravděpodobně si svůj trůn neudržíte věčně a některý z hrdinů se probojuje až k legendárnímu pokladu, o kterém se dosud šířily jenom zvěsti. Pak nastane čas na další pokus.

Legend of Keepers je momentálně v předběžném přístupu na Steamu. Tvůrci postupně plánují přidávat nová monstra a jejich pány, podporu modifikací a gamepadů, nové hrdiny, pasti a spoustu dalšího.

Vydání plné hry je plánované na začátek roku 2021 spolu s verzí pro Switch a našince jistě potěší, že už teď je mezi podporovanými jazyky čeština. Pokud se bojíte zajíce v pytli, vyzkoušejte si demo, které od loňského října nasbíralo tisíce kladných hodnocení a dává tak tušit, že máme co do činění s potenciálně výbornou hrou.