Left to Survive

Verdikt
75

Tato hra kombinuje střílečku se strategii a navíc vypráví zábavný konspirační příběh o korupci a zombie apokalypse. Na druhou stranu se hodí spíše na občasné hraní.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Další informace

Výrobce: My.com
Vydání: 25. července 2018
Štítky: střílečka, mobilní hry, akční, strategie

Kombinace různých herních žánrů je ve světě videoher běžnou záležitostí. Dnešní titul kombinuje herní styly celkem vzdálené. Na jedné straně je to střílečka z pohledu třetí osoby, ale zároveň strategie. De facto máte vedle sebe dvě různé hry, které jsou propleteny příběhem a postupem v kampani. Třeba právě něco takového hledáte.

Svět se (opět) propadl do zkázy, panika se šíří rychlostí světla a v ulicích vládne chaos. Důvod je nasnadě. Zase jednou vypukla zombie apokalypsa. Aby toho nebylo málo, po pádu vlády se moci chopila ne úplně férová organizace, která hrůzné situace využívá ve svůj vlastní prospěch. Naštěstí se ještě najdou hrdinové, kteří se postaví nákaze i zlé krutovládě. A tím hrdinou budete samozřejmě vy.

Osobně mi část se střílením sedla více. Ovládání bylo dostatečně zjednodušeno pro telefony, což znamená, že neovládáte pohyb, akorát se rozhlížíte (tedy míříte) a střílíte. Rád bych podotkl, že nejde o stejnou situaci, jako když vám Asphalt 9 sebral řízení auta. Tady se takové zjednodušení hodí, protože střílečky byly na telefonech vždy problémové. Za trefu do hlavy vás čeká odměna a myslet musíte také na včasné přebíjení.

Druhá část hry připomíná čekací strategie. Budujete základnu, zlepšujete své budovy, generujete potřebné suroviny, vylepšujete zbraně, a dokonce vyrážíte do boje proti ostatním hráčům. Ti rovněž mohou napadnout vaši základnu. Tato část je plná čekání a free-to-play prvků. Ve hře dokonce potkáte i energii v podobě jídla, které potřebujete pro vstup do misí. Jakmile vám dojde, musíte platit nebo čekat. 

Left to Survive není hrou, která by chtěla dobývat ceny za nejlepší hru roku. Místo toho kombinuje akci a strategii tak, aby vás slušně zabavila, něco na tom možná vydělala a všichni byli šťastní. Jestli máte na hraní pár desítek minut každý den a nechcete hrát hodiny v kuse, tento titul může být pro vás. Ocenit musím především snahu o zajímavý příběh, i když ve výsledku je to stejně především o střílení zombíků.