Kapi Hospital

Verdikt
50

Budovatelská strategie s nemocniční tematikou. V základu je sice jednoduchá, ale funkční. Zážitek poněkud kazí ohyzdný vizuál a zprzněná čeština.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Upjers
Vydání: 1. ledna 2010
Štítky: budovatelská, browser-gaming, platby uvnitř hry, zdarma, v češtině, nejhranější na starých hry.cz, online, strategie

Když se řekne "hra se stavěním nemocnice", řadě lidí jistě vytane na mysli letitá klasika Theme Hospital. Ještě aby ne, vždyť v žánru se jedná o dosud nepřekonané dílo. Na tom se bohužel nic nezmění, ani když vezmeme v potaz Kapi Hospital, ale byla by chyba tuto prohlížečovou záležitost okamžitě odsoudit, protože ačkoliv na první pohled moc valně nevypadá, vyloženě špatná není.

Základy hratelnosti jsou nekomplikované a velmi rychle je pochopíte. V primitivním rozhraní umisťujete místnosti na mapu nemocnice. Do prvních několika ordinací pak přetahujete pacienty, kteří trpí různými nemocemi, počkáte, než felčaři vykonají své řemeslo, růžolící veselé panáčky zbavené všech strastí pak přetáhnete k pokladně, kde jim náladu zase zkazíte pořádně mastným poplatkem, a celý tento kolotoč pak opakujete s dalším nebožákem.

Kurýrování lze urychlit aplikací léků, které si musíte nejdříve nakoupit ve městě. Medikamenty i místnosti lze za herní měnu vylepšovat, což samozřejmě zvyšuje efektivitu léčby, zajišťuje větší přísun peněz a vůbec způsobuje všeobecnou spokojenost. Místností se postupem času otevře poměrně úctyhodné množství, stejně jako se postupně odemyká řada možností a způsobů dalšího vyžití. Progres je sice celkem pomalý, ale hra vás nijak okatě nenutí do placení skutečných peněz, za což ji samozřejmě náleží pochvala.

Zmínit je také potřeba systém výměny pacientů. Nemocnice totiž funguje na denní příděl, a když svoji várku lazarů odbavíte, zeje čekárna prázdnotou. V takovém případě můžete jít na aukci, a tam si prostě od někoho nějakého zoufalce koupit. To sice zní poněkud morbidně, ale tento systém výborně funguje - ostatní hráči si trochu vydělají, vy jim pomůžete s pacientem (kterého si pak samozřejmě zkasírujete sami) a všichni jsou spokojení. Stejně tak ale, v případě, že je zřejmé, že někoho už vyléčit nestihnete, můžete chudáka nabídnout ostatním k odběru.

Hra sice nabízí bohaté množství druhů ordinací a podobně, ale jádro hratelnosti je pořád stejné a stejně jednoduché. To znamená, že k ohrožení pozice Theme Hospital samozřejmě nemůže dojít. Není to však bohužel jediný problém, Kapi Hospital má hned dva další v záloze. Tím prvním je grafická podoba hry, která se, mírně řečeno, nepovedla. Druhým je pak kvalita české lokalizace, respektive úroveň jazyka, s kterou by byl problém prolézt třetí třídu základní školy. Pravopisné chyby, neohrabané větné konstrukce, nesmyslné překlady, všeho tu najdete dost.

Kapi Hospital není v jádru špatná hra. Jednoduchá, to ano, ale zabavit na nějakou dobu dokáže. Pokud ale nutně nevyžadujete, aby hra byla online, zkuste si také již zmíněnou Theme Hospital, protože je možné, že pak už si na Kapi ani nevzpomenete.