Iron Danger

Verdikt

A zároveň oznamuje datum vydání. Do taktického steampunku se budeme moci ponořit již 25. března.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Action Squad Studios
Štítky: taktická, steampunk, akční, rpg, strategie

I v oblasti práce s časem se stále dají vymýšlet novoty. Ale když se řekne vracení se do minulosti, tak to, pravda, tak originálně nezní. V akčním RPG Iron Danger máte přesně takovou možnost, přesto se tvůrcům podařilo zpracovat ji způsobem, který skutečně nemá obdoby. A konečně nám svůj unikátní mechanismus ukázali v běhu.

Nejčastěji se k vrácení času uberete logicky ve chvíli vlastní smrti. Pouhých pět vteřin se nezdá jako mnoho, ale dokáží vás po správném využití udržet mezi živými. Hra se pozastaví, můžete si zrekapitulovat poslední události, a jelikož víte, odkud kam poletí smrtící projektil, můžete před ním na druhý pokus včas uskočit.

Příběh hry vás zavede do Finska a jeho folklóru, se kterým se mísí steampunk a tech noir. Zhostíte se role Kipuny, která se na sklonku života setkala s mystickou krystalovou bytostí, která jí obdařila možností ohýbat čas. Osud má s Kipunou zjevně jiné plány a nenechá jí jen tak zemřít.

Dohrání hry by vám mělo zabrat kolem 15 hodin, během kterých vás nečeká žádné otravné grindování. Vývoj postavy je vyváženě rozdělený do celého příběhu. Iron Danger vyjde 25. března na PC.