Iratus: Lord of the Dead

Verdikt

Ačkoliv inspiraci čerpanou z hitovky Darkest Dungeon popírat opravdu nelze, vypadá Iratus: Lord of the Dead jako zajímavá alternativa pro všechny fanoušky blekotajících trosek místo hrdinů a myslí lámajících se v šílenství pod přívalem hrůz. Řádně temný dungeon od ruského studia Unfrozen se podívá do předběžného přístupu v květnu 2019.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

LinuxLinux

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Unfrozen
Štítky: tahová, horor, dungeon, taktická, fantasy, indie hra, rpg

Iratus: Lord of the Dead je další variací úspěšného roguelike RPG Darkest Dungeon. Avšak tvůrcům se nějakým zázrakem podařilo docílit ještě temnější atmosféry, a to nejen díky grafické stylizaci, ale i příběhu, ve kterém rozhodně nehrajete za kladnou postavu.

Iratus, pán mrtvých, je totiž nefalšovaný nekromant, který si sám prošel znovuzrozením a svou smrt hodlá pomstít na všem živém. Vydává se proto do boje, aby si následně z padlých rolníků, zlodějů a rytířů udělal nemrtvé přisluhovače.

Jenomže oživení celé mrtvoly není v tomto případě možné, jelikož ji předtím rozsekal na součástky. Z každého si proto vezme nějaký kousek a jejich poslepováním vytvoří mašiny na zabíjení. Pokud jste hráli Darkest Dungeon, pak vás jádro hry, tedy souboje, vůbec ničím nepřekvapí.

Vlevo kráčí vaše parta několika oblud, vpravo vaši nepřátelé. V tahovém sledu každý předvede, co dovede, dokud nezůstane jen jedna vítězná strana. A pokud na ní nebudete stát vy, pak si projdete novou reinkarnací a svou pomstu musíte vykonávat hezky od začátku.

Pokud v boji nezařvete, vrátíte se do svého doupěte, které můžete vylepšovat a zároveň v něm zlepšovat i sebe sama. Iratus: Lord of the Dead slibuje vyspělou umělou inteligenci nepřátel, která otestuje i zkušené stratégy. Nejprve tak učiní v early accessu, který odstartuje v květnu.