Industria

Verdikt

Akcí se silnou atmosférou není nikdy dost a kdo nedá na příběhové střílečky dopustit, může se radovat. Industria vypadá skvěle, těšíme se už teď. Hra nicméně vyjde až příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Bleakmill
Štítky: thriller, fps, střílečka, first person, akční

Hlad po singleplayerových střílečkách tažených příběhem podobně, jako tomu bylo v Half-Life, by mohla zahnat indie hra Industria. Od pohledu krásná záležitost neláká na obří svět plný otazníčků ani na kampaň rozprostírající se na stovkách hodin. V Industrii a jejích stísněných berlínských uličkách nestrávíte víc než čtyři hodiny. Pokud bude příběh s mechanismy dostatečně zábavný, snadno si umíme představit slupnout něco takového na jeden nádech.

Minimálně základní myšlenka hry je dost zajímavá na to, aby Industrii vytáhla z kádě plné vzájemně nerozeznatelných nezávislých her. Píše se rok 1989, konkrétně 9. listopad, a kdo má paměť na data, ten už ví, že právě padla berlínská zeď. Jenže v ten samý den také zmizí váš kolega, aby následně zmizely i všechny záznamy o jeho výzkumu. A vám se podaří zmizet na to samé místo – do jiné dimenze, alternativního Berlína plného nepřátelských robotů a roztodivných přístrojů a zařízení.

Na ploše pouhých čtyř hodin nemůžete počítat s rozsáhlým arzenálem zbraní. Industria vám přihraje pouhé čtyři kousky, které se do jednoho představují ve videu výše (krumpáč, pistole, puška, samopal).

Nejen tím dává hra vzpomenout na doby dávno minulé, kdy si tyto adventurní střílečky vystačily s nejnutnější výbavou k vytvoření svěžího mixu akce, zvídavého průzkumu prostředí a naslouchání poutavému vyprávění. Doufejme, že nás Industria svou atmosférou vrátí do těchto skvělých let a budeme se u ní náležitě bavit. Škoda jen, že je naplánovaná až na příští rok.