Imperiums: Greek Wars

Verdikt

V českých luzích a hájích vzniká poměrně ambiciózní projekt, který má pod váš strategický dozor umístit značnou část krvavé historie starého Řecka. Nezní to špatně, takže doufejme, že se všechno povede, jak má. Hra má vyjít příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Kube Games
Štítky: historická, česká hra, strategie, od českých výrobců

Vývojáři české velkolepé strategie Imperiums: Greek Wars sice nejobdivněji pokukují po mužné postavě Filipa II. Makedonského, ale jejich staré Řecko je pochopitelně plné spousty dalších ambiciózních chlápků v chitónech. Ti si půjdou po krku kopím i mečem a každý z nich má trochu jinou výchozí pozici a cíle, tak se s tou dobyvačnou partičkou hned teď pojďte seznámit – zvlášť pokud máte rádi Seana Conneryho a Deckarda Caina.

Proč jsme zmínili zrovna tyto dva distingované gentlemany? Protože vypravěč nových videí, která vás seznámí s rozkmotřenými městskými státy světa Imperiums, zní přibližně jako jejich mix (Conneryho výrazné sykavky, Deckardova nenapodobitelná, slyšitelná moudrost). Jen si nechte od starého Amphotera povyprávět něco o nádherné Hellas!

Tolik slavných států, tolik vznešených králů, tolik lidí dozajista toužících pouze po tom, prožít své dny v míru. A přesto za okamžik všechno exploduje jako sud nacpaný střelným prachem, hoplíty a spoře oblečenými sochami. Opodál stojící Peršané si ten ohňostroj určitě užijí, dokud jim jedna nevybuchlá makedonská raketa nespadne přímo na Dareia.

Podívejte se například na střední Řecko, region bohatý a mocný, nestabilní a promočený krví po několika dekádách strašné peloponéské války. O nadvládu tam spolu soupeří Théby s Athénami, z jihu je sleduje lačná Sparta, na severu se rozkládá Fókida, nahá před dobyvačnými choutkami silnějších sousedů. A ještě dál leží Thesálie, zmítající se ve smrtelných křečích bratrovražedné občanské války.

To by bylo, aby do tohohle bezbožného bince jistý elegán, kterého všichni „civilizovaní demokraté“ považují za nemytého barbara z Vidlákova, nevnesl trošku severské disciplíny. Na Alexandrovu vládu sice nedojde a tažení jeho tatínka nejspíš neskončí až v Babylonu, ale i tak by mohla být legrace se ho zúčastnit.