Hyper Vanguard Force IV

Verdikt
78

Skvělá retro střílečka, která vás nechá vzpomenout na staré osmibitové hity jako R-Type nebo Galaga. Vřele doporučujeme všem nostalgikům a obecně hráčům, kteří se nebojí výzvy, protože v pozdějších úrovních jde o poměrně těžkou hru.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Dave Richard and Christine Marsh
Vydání: 11. května 2015
Štítky: 2d, zdarma, střílečka, retro

Celkem šest úrovní ryzí arkádové hratelnosti připravili pro své fanoušky vývojáři, kteří stojí za vesmírnou simulací Star Citizen. Prohlížečová střílečka Hyper Vanguard Force se hraje podobně jako klasiky typu Raptor nebo Super Galaga a zabaví přesně na dobu, po kterou má člověk chuť si arkády z 80. a 90. let nostalgicky připomenout.

Pozor, pro hraní musíte na stránce s hrou sjet myší dolů až k tlačítku START pod nápisem "Backstory".


Hyper Vanguard Force sází na propojení se Star Citizen hned v několika ohledech. Za prvé vám jako hrdinům nabízí lodě, které můžete řídit ve "velké" simulaci hlavní hry. A za druhé těží z rozsáhlé komunity, která se kolem tohoto 2D retra díky Star Citizenu okamžitě vytvořila. S jejími nejlepšími výkony se můžete jednoduše porovnat v celosvětovém hi-score žebříčku a pokud máte chuť se na nostalgické vlně vést ještě déle, doporučujeme vám třeba tuto roztomilou video poctu. Skoro bychom se vsadili, že se s Hyper Vanguard Force setkáme v in-game arkádových automatech v rámci Star Citizen.

Pořádnou střílečku ale dělá design nepřítel a zbraní, nikoliv hráčovy lodičky, a právě tady Hyper Vanguard Force ve srovnání s klasikami trochu ztrácí. V porovnání s velkými hity minulosti jsou jednotlivé levely i nepřátelé dost fádní a za chvíli se okoukají. Ale hra samotná naštěstí není tak dlouhá, abychom kvůli jednotvárnosti Hyper Vanguard Force IV zatratili. Naopak, k příjemnému zavzpomínání ji vřele doporučujeme!