Holey Suit

Verdikt
70

Bezplatná a zábavná hříčka ve stavu beztíže. Výstřely vás budou posouvat opačným směrem, než pálíte, takže pozor na to! Hra je stále ve vývoji, tudíž lze narazit na různé neobroušené hrany, ale i přesto se jedná o zajímavé povyražení, které navíc vaši peněženku nebude stát vůbec nic.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: HotchPotch Games
Vydání: 12. října 2017
Štítky: sci-fi, vesmírný, indie hra, střílečka, zdarma, experiment, akční

Podívejme se na zoubek této náročnější, ale třeskutě zábavné 2D střílečce v mikrogravitaci. Holey Suit rozhodně není první hrou, u níž si vývojáři uvědomili, že ve stavu beztíže se musí počítat se zákonem akce a reakce, a vaše zbraň vás tak kopne dozadu. Holey Suit ovšem patří v poslední době mezi ty povedenější. Nebudete totiž daleko od pravdy, když řeknete, že i se svou infantilní fyzikou jde o akurátnější ukázku kosmických soubojů než třeba Call of Duty: Infinite Warfare. 

Díky top-down 2D je totiž newtonovská fyzika krásně "chaoticky přehledná". Hráč ve snaze zabíjet oponenty odlétá na opačnou stranu, než jsou jeho sokové, což v prostředí plném předmětů vede k celé řadě bizarních situací. Zároveň má však člověk o celém tom chaosu slušný přehled. Výsledkem je další příklad hry, kterou je zábavné i kazit.

Hra je sice poměrně obtížná, což se projeví zejména v situacích, kdy vaším zbraním dojde munice zrovna když dotírá nebezpečný mimozemšťan, a vy kvůli tomu musíte opakovat celý desetiminutový level, ale na druhou stranu je to zkrátka zábava. Holey Suit si můžete stáhnout zdarma pod odkazem vpravo od článku.