Hero Hunters

Verdikt
70

Díky kompromisům v ovládání je hra zábavnou střílečkou ze třetí osoby, kterou si hravě užijete i na cestách. Největším problémem je samozřejmě komplikovaný free-to-play model.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Hothead Games
Vydání: 30. ledna 2018
Štítky: mobilní hry, akční, online

Kdy jste se naposledy plně ponořili do komplexní 3D střílečky na mobilním telefonu? Sám si ani nevzpomínám, protože hraji převážně na cestách, kdy si raději pustím jednodušší logickou hru či strategii. Problémem je samozřejmě komplikované ovládání, které odsunuje jinak populární žánr na druhou kolej.

Střílečky to na telefonech nikdy neměly snadné, ale snad kvůli jejich popularitě na konzolích a PC se tvůrci nikdy nepřestali snažit. Chození a míření může být náročným úkonem i s myší nebo gamepadem, ale co teprve na telefonu, kde jsme odkázáni na pouhá virtuální tlačítka na displeji či gesta. To znamená nulovou odezvu, nepřesnost a ve výsledku výrazně horší zážitek. Spousta her se tento problém samozřejmě snaží řešit všemožnými cestami. 

Hero Hunters se například rozhodlo hráči z větší části sebrat kontrolu nad pohybem a nechá ho pouze střílet. Dělali jste si někdy srandu z Call of Duty, že je pouhou střelnicí? Toto je teprve střelnice! A svým způsobem je to dobře. Díky tomu se můžete plně soustředit na to jediné podstatné a celou hru nějak zvládnout. Jednoduchým swajpnutím do strany pak můžete i přebíhat mezi úkryty, ale tomu bych plnohodnotný pohyb neříkal. 

Dost ale o ovládání, hra nás bere do futuristického světa, kde nebezpečný boháč postavil armádu žoldáků. Ti nyní ohrožují světový mír, který se naopak vy pokusíte obnovit. Naštěstí na to nebudete sami a do vašich služeb se přidá celá plejáda hrdinů a vojáků. Právě v jejich variabilitě je největší kouzlo hry. Postavy totiž přichází v různých formách i velikostech. Hlavně si tak užijete opatrné odstřelovače, šikovné mechaniky i odvážné bouchače.

Ještě lepší však je, že si do každé mise sestavujete celý tým. Sami si vyberete, koho chcete mít po boku, a především mezi postavami během bitvy volně přepínáte. Chcete zrovna hrát se sniperkou? Žádný problém! Baví vás více brokovnice nebo kulomet? Poslužte si. Jakmile hrdinu neovládáte vy, ovládání převezme umělá inteligence, která má velmi přesnou mušku, ale příliš se nekryje a s postavou bez problému umře. 

Každá z postav má vedle vlastní zbraně i zcela unikátní schopnosti. Jedna se třeba soustředí na léčení, druhá přitahuje pozornost nepřátel a další kupříkladu zvládne tužší protivníky otrávit. Možností je spousta a opět platí, že je výběr na vás. Problém samozřejmě přichází ve formě free-to-play, který se soustředí okolo vylepšování jednotek. To je skutečně neustálé a téměř po každých pár minutách hraní se musíte zastavit a rozdělit vylepšení.

Největší problém tkví v množství různých free-to-play prvků. Pro hraní potřebujete energii, která se obnovuje časem. Vylepšování stojí virtuální měnu, a ještě navíc budete potřebovat konkrétní předměty, které můžete získat v určitých úrovních. To vede k násobnému opakování stejných levelů, dokud kýžené předměty nezískáte. Jedna mise sice trvá maximálně pár minut, ale hrát ji stále dokola je stejně otravné. 

Ani jsem ještě nezmínil multiplayer, ve kterém se můžete postavit dalším hráčům. Ten určitě přidá hodiny hratelnosti, jen mnohdy působí lehce nevyrovnaně, když stejně většinu týmu ovládá umělá inteligence. Kampaň je navíc dynamičtější a mise se proměňují. Zábavní jsou i hrdinové a ovládání zvládne snad každý. Jinak povedenou hru nejvíce tíží free-to-play model, který je všemi mechanikami prorostlý, a zbytečný micro-management při správě týmu.