Hearts of Iron IV: La Résistance

Verdikt

Zprávy psané neviditelným inkoustem, sabotáže, přepadení a podrývání Třetí říše, jak to jen půjde. To všechno a mnohem víc na vás čeká v nejnovějším rozšíření pro Hearts of Iron IV, které spatří světlo světa koncem února.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Paradox Interactive
Štítky: válečná, druhá světová válka, dlc, datadisk, strategie

Jeden moudrý muž kdysi řekl, že válka se nikdy nezmění. Možná to platí ve skutečnosti, ale na počítačích ke změnám dochází s každým dalším dodatkem. Grand strategie Hearts of Iron IV od Paradoxu se příští měsíc dočká nového rozšíření, které se zaměří na špionáž a odboj.

Název rozšíření La Résistance jednoznačně poukazuje na Francii, a je tedy dosti zavádějící. V novém DLC sice najdete nový strom národního zaměření pro Svobodnou Francii a Vichistickou Francii, ale podobného obohacení se dočkají i státy Španělska a Portugalska, kde v prvním dojde na občanskou válku a ve druhém se můžete soustředit na budování námořnictva nebo pomoct s nepokoji u sousedů.

V čem ale název nelže, je zaměření se na různé odboje druhé světové války. Ty můžete vést sami, nebo v nich podporovat spojence všemi možnými způsoby a prostředky. Jedním z prostředků budou tajní agenti, které si vychováte ve vlastní agentuře, vyšlete za nepřátelskou linii a získáte tak nad protivníky značnou výhodu. Pokud se tedy neprozradí a nevrátí se po kouskách.

Ale to, že někdo bude čelit vaší špionáži, musí nutně znamenat, že jste sami její obětí. Takže budete trénovat i obranu proti únikům informací. Se špióny se zároveň domluvíte s odboji na tom, kdo zastoupí místo po zneškodnění nepohodlného cíle. Snad vyberete někoho lepšího a nedostanete se vyčerpávající spirály.

Špionáž ještě podpoří výzvědné jednotky, které pro vás zmapují oblasti z ptačí perspektivy a obrněná vozidla vám pomohou s potlačením odboje, pokud se rozhodnete stát či se jednoduše ocitnete na této straně barikády. A jako třešnička na dortu je dešifrování utajené komunikace mezi nepřáteli, což vám zajistí moment překvapení.

Rozšíření La Résistance dorazí do Hearts of Iron IV 25. února.