Haven

Verdikt

O lásce se zpívá, o lásce se točí filmy a tudíž nemůže nikoho překvapit, že budou o lásce vznikat i hry. Haven vypadá poměrně zajímavě a jsme zvědaví, jak moc se lidský cit povede zapracovat do herního designu. Datum vydání nicméně zatím neznáme.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: The Game Bakers
Štítky: dobrodružná, adventura, akční, rpg

Pokud znáte studio The Game Bakers, pravděpodobně to je kvůli akční shoot’em up Furi. RPG adventura Haven s ní sdílí výrazný grafický styl, zasazením je ale úplně jinde. Je totiž o lásce. Respektive o dvojici milenců, jejichž hlavním cílem je přežít na opuštěné planetě a přitom zůstat spolu.

Tvůrci se mimo jiné chtějí svézt na momentální znovuobjevované popularitě gaučové kooperace, proto si Haven budete moct zahrát sami, ale i s někým, koho máte rádi. Jestli hra pozná, že spoluhráče dostatečně milujete, to prozatím vývojáři neřekli.

Sami o své nové hře říkají, že je to „RPG adventura o každodenní lásce, vzbouření se vůči pravidlům a o jídle.“ Hrajete za mileneckou dvojici, která ze svazujícího prostředí utekla na pustou planetu, hlavně aby se nemusela rozejít.

The Game Bakers na Haven pracují už dva roky, nevyjde ale dřív než v roce příštím. Momentálně ho vyvíjejí pro PC a konzole, což je z prozatímních informací všechno. Více než zdlouhavé popisy nás ale nadchl kratičký trailer, který navíc dokresluje okouzlující soundtrack od francouzského hudebníka Dangera.

Ten s několika dalšími skládal už doprovod k Furi, takže se dá očekávat, že i Haven bude podobně uspokojivým, zejména audiovizuálním zážitkem.