Halo Wars 2

Verdikt

Očekávaná strategická hra zasazená do světa slavné série Halo. Vydání je naplánováno na konec února 2017.

Počítač

WindowsWindows

Konzole

Xbox OneXbox One

Další informace

Výrobce: 343 Industries
Štítky: halo, sci-fi, realtime, strategie

Původní Halo Wars vyšla jen pro X360, ale ukázala, že realtime strategie může s chytrým designem ovládání fungovat i na konzolích. Na odkaz původního týmu chce navázat studio Creative Assembly, které má na starosti vývoj Halo Wars 2 pro Xbox One a také PC. Kromě toho ale také ve spolupráci s 343 Industries chtějí přenést příběh lodi USNC Spirit of Fire do aktuální dějové linie, která prozatím končí pořádným cliffhangerem v Halo 5: Guardians. Nicméně, Spirit of Fire a její posádka proti sobě budou mít nového, prohnaného nepřítele.

Kdy naposled měla nějaká realtime strategie podobně nadupané a pěkné trailery jako Halo Wars 2? Nejnovější trailer, který nese i označení „launch,“ dva týdny před vydáním hry, je složený jen a výhradně z filmečků a moc hezky se na ně dívá. Až byste skoro zapomněli, že ze samotné hry neukáže nic, což je RTS sice pochopitelné (ovládání malých jednotek už nevypadá tak epicky), ale pořád prohřešek. Toto nové video naleznete hned jako první u tohoto článku. 

Je také trochu zklamáním, že trailer opět jen opakuje již známé věci o Atrioxovi. Že jde o rebela, proti němuž neuspěl celý Covenant, že Cutter a Spirit of Fire nemají šanci a… to je vše. Nic, co bychom neslyšeli už v předchozích videích. Nicméně, i tak se na celý klip dobře dívá a stojí za připomenutí, že za animacemi stojí studio Blur, které se specializuje na trailery (dělalo třeba vynikající videa k Star Wars: The Old Republic) a do univerza Halo výrazně zasáhlo při remasterování Halo 2 pro Master Chief Collection.

V Halo Wars 2 pak Blur vytvořili všechny filmečky, které ve hře uvidíte, přičemž režiséra dělal Dave Wilson, který stál za filmečky k prvnímu dílu. První díl vyjde v remasterované edici, ale bohužel, stále je k dostání jen v rámci Ultimate Edition společně s druhým dílem. Pochybujeme, že by si někdo koupil remaster prvního dílu a pak už si nekoupil druhý, ale bylo by hezké moci si předělávku jedničky dokoupit samostatně.

Halo Wars 2 vyjde 21. února na Xbox One a PC, přičemž bude těžit z funkce Play Anywhere – znamená to, že při koupi na jednu platformu dostanete hru i na druhou a mezi nimi bude fungovat sdílení uložených pozic. Hra má za sebou první otevřený betatest na Xbox One, ovšem do vydání hry bude následovat ještě jeden, tentokrát přístupný pro obě platformy. Bude zajímavé sledovat, jak se celkový styl hry změní vzhledem k faktu, že na hře pracuje zcela nové studio (Ensemble bylo zrušené po vydání Halo Wars). Creative Assembly jsou sice známí především díky sérii Total War, ale na Halo Wars 2 pracuje tým, který stál za Alien: Isolation.