Half-Life: Alyx

Verdikt

Nový Half-Life pro virtuální realitu už je pomalu za dveřmi, nastává čas se na něj navnadit pomocí nové sady screenshotů. Hra vyjde letos v březnu.

Počítač

WindowsWindows

44,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Valve
Štítky: sci-fi, first person, střílečka, virtuální realita, akční

Valve představilo nejnovější přídavek do série Half-Life v listopadu spolu s překvapivým odhalením, že půjde o střílečku čistě pro virtuální realitu. Zatím jsme z ní neviděli nic moc kromě traileru, polooficiální únik se teď ovšem postaral o několik čerstvých obrázků. Na svém kanále Valve News Network je zveřejnil Tyler McVicker, který je získal od svého zdroje ve Valve, jehož identitu se rozhodl neodhalit.

Na poměry virtuální reality vypadají obrázky opravdu fenomenálně a neobsahují žádné příběhové spoilery, takže se jich nemusíte bát. Kromě jednoho, který je poněkud nechutný, ale to ve světě, kde se to hemží headcraby, můžete tak nějak očekávat.

Grafické poměry se od posledního Half-Lifu trochu posunuly, takže si detail na rozpáraného pána můžete opravdu vychutnat. Zejména přímo ve hře to bude jistě výživné, pokud tedy na prohlížení mezi střílením toalet budete mít čas.

V případě ostatních obrázků si můžete prohlédnout vojáky Combine ve scéně známé z prvního traileru s trochu pozměněným designem, namísto šedivých uniforem teď nosí bílé. Možná jde o změnu, možná o jiný typ jednotek. Zbylé screeny ukazují především detaily prostředí: povšimněte si velmi pěkného nasvícení místností a vlastně i exteriérů. A občas také náhodných assetů z Unreal Enginu.

Autenticita obrázků není potvrzená, ale vzhledem k podobnosti záběrům z oficiálního videa se nenabízí moc důvodů pochybovat o jejich pravosti. Vydání Half-Life: Alyx je za dveřmi, slečna Vance se do boje proti okupaci ve virtuální realitě dá v březnu letošního roku.