Greedfall

Verdikt

Alternativní historie má své specifické kouzlo. Ve zdejší verzi existuje magie, tajemné nestvůry a hlavně hrozivá nákaza, proti níž se budete snažit bojovat. Hra vyjde v září na PC a konzole.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Spiders
Štítky: fantasy, alternativní historie, e3 2019, rpg

Studio Spiders stále čeká na svůj průlom. Jeho portfolio tvoří samá průměrná RPG, která měla k dokonalosti daleko. Nechyběl jim ale nápad a i přes mnohé přešlapy se u nich snadno dalo zabavit. Přesto doufáme, že GreedFall bude něco víc – po všech stránkách výbornou hrou.

I GreedFall má velmi zajímavé zasazení. Hra se odehrává v 17. století, kdy naprostou většinu planety zachvátila hrozivá nákaza. Na Zemi existuje jediné místo, kde jsou před ní veškeré bytosti v bezpečí: ostrov Teer Fradee. Okamžitě se na něj sjedou výzkumníci, které zajímá přítomnost magie, hledači pokladů věřící babským povídačkám, žoldáci čekající na problémy a samozřejmě i šlechta, která chce zdejší půdu znárodnit.

Vy plníte úlohu velvyslance, který poslouží jako prostředník mezi urozenými pány a divokými domorodci vládnoucími zmiňovanou magií. Lesní bytosti jsou zásadně na jejich straně. Magické vlastnosti od nich časem pochytíte, ale v případě konfliktu vám bude k ruce meč i pistole.

Tvůrci vyzdvihují důraz na dialogová rozhodnutí, která mají mít přímý dopad na vývoj vaší postavy, příběhu, ale i celého ostrova. Dokonce i malé nevinné volby mohou mít efekt mávnutí motýlích křídel a změnit politiku ostrova k nepoznání.

Jako vždy to zní skvěle, ale nechvalme dne před večerem. Jak si GreedFall povede, se dozvíme v září, kdy hra vyjde na PC (zatím se počítá se Steamem), PlayStationu 4 a Xboxu One.