Ghostwire: Tokyo

Verdikt

Stylová akční adventura, v níž budete rozkrývat tajná spiknutí, paktovat se s nadpřirozenými bytostmi a přemáhat obdobně nadpřirozené hrozby. Alespoň něco v tom stylu tvůrci slibují. Upoutávka vyvolává naděje, ale přesné datum vydání zatím není známo.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Tango Gameworks
Štítky: thriller, tajemství, adventura, akční

Prezentace Bethesdy byla letos kolem a kolem ze slabšího soudku. Kulantně řečeno. Ale to neznamená, že by se nedaly najít světlé momenty. Jedním z nich byla chvilka v reflektorech pro studio Tango Gameworks, které před devíti lety založil Šindži Mikami. Jejich nová hra Ghostwire: Tokyo rozhodně stojí za pozornost.

Jedná se o duchařskou akční adventuru zasazenou do titulní japonské metropole. Nečekejte ale rozesmátou Akigahabaru, ve zdejší verzi města se ztrácí lidé. Na vás bude zjistit proč. Hromadný výlet za krásami japonského venkova za to velice pravděpodobně moci nebude.

Narazíte na tajemná spiknutí a nadpřirozené úkazy. Třeba v podobě přízraků, které mohou být nebezpečné, ale potkáte prý i entity, které vám naopak pomohou. Na vaše průzkumnické kroky čeká (nejspíš) otevřený svět a pointou příběhu nebude, dle náznaků z prezentace, nic menšího, než záchrana celého lidstva. Respektive alespoň toho, co z něj zbylo.

Trailer naznačuje ještě dvě další věci: Hrdina to bude umět s lukem a zřejmě se ani sám nelekne využívání nadpřirozených schopností. Ukázka v podstatě nic dalšího neprozrazuje, ale její stylová forma a poutavé výtvarné provedení zkrátka umí vzbudit zájem už samy o sobě.

O datu vydání zatím žádná zmínka nepadla.