Galaxy on Fire 3 – Manticore

Verdikt
88

Výtečná vesmírná simulace a střílečka k tomu, která sérii konečně posouvá do moderních časů. Těch pár vad nemá šanci zakrýt její nesporné kvality.

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: FISHLABS
Vydání: 7. prosince 2016
Štítky: vesmírný simulátor, střílečka, zdarma, platby uvnitř hry

Svým způsobem by třetí díl Galaxy on Fire mohl být v rámci série nazýván jistým krokem zpět. V mnohém se totiž tento vesmírný simulátor posunul k větší přímočarosti. Odklon od komplexity zážitku možná zpočátku může působit nemile, nicméně to jen do chvíle, kdy si uvědomíte, že značku vůbec poprvé vystřeluje mezi herní mainstream. A funguje to výborně. To tam je nekonečné fidlání se statistikami, těšit se naopak můžete konečně pohodlné ovládání a dech beroucí přestřelky vesmírných korábů.

Ve hře opět obujete boty vesmírného pilota letícího napříč galaxií. Místní dějová linka nepatří k nejhorším, navíc kvitujeme její rozbití do krátkých zadání poházených různě po světě. Jejich obstojná variabilita a časová nenáročnost tak dokážou vykouzlit řadu zábavných momentů. Zvláštní cenu si od nás odnášejí impozantní bitvy plné průletů skrz zdemolované kosmické lodě a naplněné bzukotem laserů létajících všude okolo.


Ovládání představuje jednu z nejvýraznějších změn ve hře. Kontrola lodi nyní spadá pod dvojici joysticků, přičemž střelba se aktivuje automaticky v momentě, kdy se vám nepřátelský objekt objeví před mířidly. A třebaže tohle rozhodnutí může někomu ubírat na jakési podmanivosti, těsné průlety, ostré otočky a všelijaké další kousky díky tomu působí daleko příjemněji a daleko méně jako prstolam.

Na přetřes ještě musí jistě přijít nulová pořizovací cena, která je ve hře vyvažována přítomností mikrotransakcí, stejně tak jako nějakou tou speciální měnou a nutností plnit mise pro dostání se na požadovanou úroveň. Nad takovými elementy určitě nelze jen tak mávnout rukou, nicméně když se potom můžete ponořit do tak úctyhodného množství obsahu, pár řadových potyček nebo nějaký ten loading nepředstavuje zas tak palčivý problém.

A vězte, že škála možnosíi, jak vyplnit v Galaxy on Fire 3 čas, vám uhrane. Můžete se stát průzkumníkem a brázdit rozlehlá pole nádherného kosmu. Možná ale svou kariéru stočíte na těžbu a dolování cenných surovin z asteroidů, dáte se na dráhu obchodníka a stanete v čele vlastního kupeckého cechu. Anebo zvolíte cestu kosmického desperáta a s patřičnou výbavou začnete přepadávat a okrádat jiné lodě? Samozřejmě můžete z druhé strany barikády bandity lovit a inkasovat tučné odměny vypsané na jejich hlavy. Je to čistě na vašem uvážení.

Na Galaxy on Fire 3 – Manticore lze v konečném důsledku nahlížet všelijak. Puristé mohou nadávat, že přítomnost free-to-play prvků jim rozbředává jejich konzistentní vesmírný simulátor a že nové zjednodušení hratelnosti zruinovalo kouzlo předchozích dílů. 

My to ovšem vidíme tak, že nechcete-li, reálnými penězi vážně platit nemusíte a co je nejdůležitější – dostane se vám fantastického vesmírného dobrodružství v úžasném měřítku, které si tentokrát užijí všichni a pokochají se zásobou krásných výhledů. Tohle je konečně ucelený produkt velmi dobře chápající pravidla trhu mobilní hraní a mající potenciál oslovit podstatně širší uživatelskou základnu než kdy předtím.