Galactic Frontline

Verdikt
80

Schází-li vám na telefonu strategie galaktických rozměrů, tato hra stojí za bližší prozkoumání. Vedle taktických bitev totiž nabízí i příběh nebo multiplayerové hraní.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Další informace

Výrobce: NetEase Games
Vydání: 29. března 2018
Štítky: sci-fi, mobilní hry, strategie

Jsou hry, na které člověk asi nepřestane vzpomínat. Když vidím vesmírné sci-fi, většinou si vzpomenu na StarCraft. Vzpomínat na něj budu i dnes. Galactic Frontline se hraje kompletně odlišně, ale v mnoha odhledech se zmíněnému velikánovi podobá. Ať už to byl kalkul či nikoliv, zanechalo to ve mně skvělý pocit.

Určitě to nebylo nějakým skvělým scénářem či brilantně vystavěným dějem, ale StarCraft prostě zvládl pracovat s epickými scénami. Už jen to, že ukázal enormní konflikt tří ras. To je právě první podobnost. V dnes recenzovaném titulu si na začátku vyberete, kterou ze tří stran chcete v konfliktu reprezentovat. Ke každé rase vás navíc čeká unikátní příběh, který prozkoumá události z jejich pohledu. To je něco, co běžně u mobilní hry nevidíte. 

Nechybí tu veliké scény plné válečných plavidel, vesmírných přestřelek, ale i jednání ve zvláštně vypadajících zasedacích místnostech. Nezačínáte jako vrchní velitel, na výsluní se v každé kampani musíte nejprve vypracovat. Hned od začátku se ovšem stanete admirálem, komandujícím flotilu vesmírných plavidel. Vedle vaší vlastní lodi vás budou doprovázet až čtyři další, jejichž výběr je čistě na vás. Tím si vybíráte především podpůrné schopnosti.

Jádrem hry jsou bitvy, ať už budete hrát příběhovou kampaň, obtížnou výzvu nebo online zápas proti jinému hráči. V ní proti sobě posíláte útočné stíhače a používáte schopnosti doprovodných lodí. Cílem je přitom zničit protivníkovu loď. Bitvy probíhají rychle, jsou zábavné a kdykoliv může přijít zvrat. Jak jsem rád za výpravnou kampaň, trochu méně mě baví neustálé vylepšování všech lodí. Hra na něčem musí vydělávat a free-to-play systém je tradičně trochu komplikovanější, tak si připravte pevné nervy.

Galactic Frontline mě velmi mile překvapil. Hlavně proto, že vás vrhá do konfliktu galaktických rozměrů. Bitvy vypadají epicky i na displejích telefonů a z vizuálního stylu, výběru postav či především zvuků budete mít dojem StarCraftu. Jestli něco takového hledáte, dejte hře šanci. Bitvy jsou taktičtější, než se na první pohled zdá a s trochou snahy dovedete obrátit i téměř prohraný souboj.