Fruit Ninja 2

Verdikt
85

Legenda se vrací v druhém díle. Ten nabízí vše co jednička, ale přidává variabilitu, nové zábavné režimy a především pak online multiplayer. Titul vás pobaví, ať už hledáte chvilkové rozptýlení nebo plnější zážitek.

Další informace

Výrobce: Halfbrick Studios
Vydání: 6. listopadu 2020
Štítky: arkáda, mobilní hry, akční

První Fruit Ninja vyšel před deseti lety a dodnes je pro mě symbolem mobilních her, které naplno využívají dotykové obrazovky. Displej se nesnaží simulovat ovladač nebo tlačítka, ale je sám ovladačem po celé své ploše. Navíc rytmické rozsekávání ovoce dovede uhranout. A nyní přichází druhý díl. 

Pokud jste hráli původní hru, budete se po zapnutí asi ptát, co se tu vlastně změnilo? Není toho mnoho. Věřím, že 10 lete je dlouhá doba a sám základ už potřeboval pořádně předělat, ale z herního hlediska se příliš nemění. Stále se snažíte prstem sekat ovoce, vyhýbáte se bombám a v časovém presu sbíráte co nejvíce bodů. Dokonce i tři známé režimy zůstávají – Classic, Arcade nebo Zen. V nich se mění tempo hry a lehce i pravidla. Jednou vám nesmí ovoce propadnout nerozpůlené, jindy hrajete prostě na čas. A nikdy není dobrým nápadem trefit výbušninu.

Bez nového obsahu by to ale nešlo a v menu tak naleznete Minigame Mix a Fruit Hero. První jmenovaný je náhodná složenina miniher s komplikovaným zadáním, kde se snažíte dostat co nejdál bez chyby. V druhém případě jde o variaci na hudební či taneční hry. Zde vyloženě sekáte ovoce do rytmu v přesně daný okamžik. Některé ovoce vyžaduje i určitý směr řezu. Zvláště druhá jmenovaná novinka nabízí hromadu zábavy. 

Hvězdou druhého dílu však bude hra více hráčů, kdy poměříte síly s dalšími online. Myslel jsem, že budete jen porovnávat výsledek nebo hrát proti duchovi, ale je to jinak. Hrajete oba ve stejné místnosti a vidíte stejné ovoce. Musíte ovšem sekat jen to, které má vaši barvu. Nejde tak zběsile jezdit prstem po displeji, ale musíte si dávat pozor, abyste nenahrávali body protivníkovi. Funguje to vážně dobře a z módu jsem nadšený. 

Nejvíce novinek však asi spatříte v monetizaci. Jednak jsou všechny herní režimy provázány a postupně získáváte zkušenosti a tím i nové úrovně. Tento systém vede k odemykání nových mečů, schopností a dalších drobností. Po vzoru dalších her však můžete zakoupit Season Pass, který vám odměn přinese více. Zakomponování free-to-play prvků však není kdovíjak násilné a rozhodně si zahrajete i bez placení. Díky variabilitě módů je navíc vhodná pro občasné hraní i delší seance. 

Faktem ovšem zůstává, že před deseti lety se Fruit Ninja hrál o něco lépe. Tehdy totiž telefony neměly virtuální ovládací tlačítka v displeji a tažení ze strany displeje neznamenalo návrat o krok zpět. Dnes vám tam více než kdy dříve nechtěné doteky zvládnout zážitek lehce pokazit a minimálně vás vyruší z rytmu.

Pokud stále aktivně hrajete první díl, důvodů k přechodu na dvojku není mnoho. Pokud jste Fruit Ninja už dlouho nezapnuli, rozhodně dejte dvojce šanci.