Frostpunk

Verdikt

Tvůrci mistrně zpracovaného náhledu na válku z pohledu očí prostého civilisty se znovu dali do práce. Chystají hru o mrazu a přežití v něm. Vydání se plánuje na podzim roku 2017.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: 11 bit studios
Štítky: psychologický, adventura

Steampunk. Dieselpunk. Whalepunk. A teď i Frostpunk. 11 bit studios, tvůrci vynikající antiválečné deprese This War of Mine, připomínají, že jejich další titul využívá fantaskního zasazení. Z videa i z dostupných informací je ale jasné, že i navzdory nerealistické tématice budou polští vývojáři pracovat i tentokrát s tématy lidství a morálky, potažmo jak se ke svému bližnímu zachováte v okamžiku krize.

Ve Frostpunk se podíváte do světa, který je zamrzlý ve věčném ledu. Lidstvo ovšem přežilo a v pustině se shromažďuje kolem metropolí, vybudovaných na principu parních strojů. Dá se čekat, jak už to tak s homo sapiens bývá, že ne každý má dost tepla, a tak někdo bude v nadřízení pozici, a jiný v roli prosebníka. Vy povedete společnost přeživších a budete rozhodovat o přežití jednotlivce i celku.

Jak ale ukazuje trailer, hrozbou bude nejen člověk, ale také příroda. Šplhat po namrzlém útesu nikdy není bezpečné. Navíc, jak ukázala už This War of Mine, 11 bit to umí i se znázorněním nemocí a také plastickým líčením toho, jak člověk umrzá. Jinak o Frostpunk nevíme zatím nic, kromě toho, že vyjde letos, nejspíš na PC.