Fly THIS!

Verdikt
80

Chcete si zavzpomínat na dnes už nedostupnou hru Flight Control? Tento titul vás může potěšit, protože ovládáte letadla a snažíte se řídit provoz, ale také zklamat, že není tak hektický a stresující. Nabídne však skvělé zpracování i variabilní hratelnost.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Northplay
Vydání: 14. prosince 2018
Štítky: arkáda, mobilní hry, akční, strategie

Hned při prvním pohledu na tuto hru se mi vybavila legenda – Flight Control. Okamžitě jsem si ji chtěl zase zahrát a s nelibostí jsem zjistil, že hra již není na App Store ani Google Play. Nová hra Fly THIS! nám tedy bude muset stačit. Však je zmíněnému titulu velmi podobná.

Stáváte se napůl dispečerem i pilotem a vaším cílem je navádět letadla bezpečně po obloze. Táhnete prstem po displeji a stroje přesně opisují načrtnutý tvar. Na mapě se nachází několik letišť a vaším úkolem je mezi nimi přepravovat pasažéry. Kam letadlo poletí příště do poslední chvíle nevíte a nejednou ho budete muset nechat kroužit nad cílovou destinací, aby nedošlo k tragédii na přistávací dráze. 

Hra bude bavit i ty, které letadla zrovna nebaví. Je totiž o kontrole. Neustále vznikají krizové situace, jenž musíte s chladnou hlavou řešit. Stačí zaváhání a zaplatíte na životech. Tedy… restartujete úroveň. V průběhu úrovně přilétají další letadla, která musíte ovládat a neustále vám utíká čas, takže nemůžete věnovat pozornost jen jednomu stroji. Velikou výhodou hry je také variabilita. Do každé úrovně hra přidává nejen jiné rozestavění mapy, ale také další překážky.

Nápadů měli tvůrci spoustu. Někdy vám výhled cloní mraky, jindy se vyhýbáte horám, další letecké dopravě nebo bojujete se silným větrem. Zpracování hry je velmi povedené a hudba ani grafika vás v žádném případě neurazí. A porovnání s Flight Control? Jde v zásadě o jiné hry. Fly THIS! je variabilnější a nabízí více možností, ale zase není tak hektická a úrovně vás nikdy nedostanou pod takový stres. 

Titul si zahrajete zdarma, pokud vám nevadí občasné reklamy. Ty se však dají za drobný poplatek vypnout. Free-to-play model tentokrát není úplně na překážku a zpracování se také povedlo. Musím říci, že zábavy jsem si u hraní užil dost, ale pokud hledáte opravdu náročnou výzvu, která ve vás vyvolá adrenalin, tady ji asi úplně nenajdete. Jde totiž o hru poměrně přístupnou. A to je její klad i zápor.