Factorio

Verdikt

Výborná a propracovaná budovatelská strategie, která vás nechá dosyta se vyřádit při stavění výrobních linek a funkčního soustrojí. Oficiálně ještě nevyšla, ale zahrát si ji můžete v předběžném přístupu, a věřte - stojí to za to, zábava je to totiž výborná.

Počítač

WindowsWindows

25 €Steam

Mac OS XMac OS X

25 €Steam

LinuxLinux

25 €Steam

Další informace

Výrobce: Wube Software LTD.
Štítky: budovatelská, česká hra, strategie, od českých výrobců

Factorio je krásným příkladem toho, jak moc zlaté dokáží být české ručičky. Jako důkaz vám poslouží zhruba 26 tisíc hráčů, kteří se na Steamu společnými silami postarali o téměř dokonalé hodnocení 98 %. A další přibývají po stovkách. Hra se navíc neustále rozrůstá, s čímž souvisí i logické navyšování ceny v rámci předběžného přístupu. Ale i to rozrůstání dříve či později ustane. Spíš dříve.

Tvůrci Factoria v minulém týdnu vydali stabilní update s pořadovým číslem 0.16. Jeho součástí jsou nové možnosti ve výzkumu dělostřelectva, prvky terénu se dočkaly textur ve vysokém rozlišení, došlo k úplnému předělání generování map, dopad velkého počtu pásů na výkon počítače byl drasticky snížen (až o 800 %), nově můžete pásy osadit rozdělovači, které filtrují požadované materiály a spousta dalších vylepšení a vychytání bugů.

Po tomto zásadním updatu čeká Factorio poslední a prakticky nejdůležitější update 0.17, respektive 1.0. Jeho vydání značí přechod hry z early accessu do plné verze, k čemuž by mělo dojít v následujících měsících.

S tím zároveň souvisí avizované navýšení ceny, ke kterému každopádně dojde již 16. dubna. Z dosavadních 20 eur se stane 30 dolarů (těžko říct, jak si to Steam přepočítá pro náš region). V tomto ohledu byste měli vědět, že studio Wube Software nikdy nehodlá dát Factorio do slevy. Máte tak poslední šanci ušetřit na opravdu skvělé hře, u které bez mrknutí oka prosedíte klidně i stovky hodin.