Enlisted

Verdikt

Další multiplayer ze druhé světové? Tenhle ale nejen vypadá parádně, ještě za ním stojí zkušení autoři. Pozornost si tedy bez debat zaslouží. Brzy si ji budeme moci vyzkoušet v předběžném přístupu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Darkflow Software
Štítky: druhá světová válka, válečná, střílečka, first person, multiplayer, akční

Vydavatel Gaijin oznámil druhoválečnou střílečku Enlisted již před čtyřmi lety. Vyvíjí ji studio Darkflow Software, které mezitím pro stejného vydavatele stihlo zpracovat docela úspěšnou battle royale Cuisine Royale. Enlisted je ale ambicióznější a, troufáme si tvrdit, zajímavější titul, který si hráči budou moct vyzkoušet již příští měsíc.

Enlisted se chce od ostatních multiplayerových stříleček odlišit důrazem na historičnost a úkolovost. Nemá jít jen o to, postřílet co nejvíc nepřátel a zůstat poslední na mapě. Jednotlivé scénáře vycházejí z nejznámějších bitev druhé světové války a sledují jejich průběh skrze vytyčené úkoly.

Hráči nebudou pouze pobíhat v ulicích v plné polní, ale usednou i za rajčáky tanků a za knipl letadel. Má jít o tak obrovské a propracované konflikty, že budou přibývat postupně. Jako první prožijete bitvu o Moskvu v zimě roku 1941. Někdy později bude následovat vylodění v Normandii a do budoucna se počítá ještě minimálně s bitvou o Berlín.

Letos se Enlisted poprvé podívá mezi širší publikum v rámci předběžného přístupu exkluzivně na Xboxu Series X/S, kde hra vyjde hned 12. listopadu. Jednoho dne bude free-to-play, ale abyste se dostali ke Game Preview na Xboxu, budete si muset koupit Founder’s Pack.

Enlisted běží na enginu Dagor, který využívají hry Cuisine Royale a War Thunder. Je ale upravený, opatřený ray tracingem, díky kterému je svět uvěřitelnější. Na Xboxu Series X počítejte se 4K, zatímco na Series S s 1440p. Na obou konzolích prý hra běží ve stabilních 60 FPS. Kdy vyjde na jiných platformách, zatím není známo.