Endling

Verdikt

Ekologie je čím dál tím ožehavější téma a není divu, že se podívá i do her. V Endling se zhostíte role posledních lišek a vyzkoušíte si, jaké to je, když pro váš druh už neexistuje žádné zítra.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Herobeat Studios
Štítky: stealth, psychologický, survival, adventura

Věděli jste, že více než čtvrtině zvířecích druhů na Zemi hrozí vyhynutí? Nosorožci, lvi, tygři, tuleni nebo medvědi přicházejí o své přirozené prostředí, jejich řady tenčí i lovci nebo znečištění přírody. Ekologicky uvědomělá adventura Endling se odehrává ve světě, kde jsou v ohrožení i mazané a velmi přizpůsobivé lišky. Ujmete se jediné zbylé liščí maminky, která se musí postarat o přežití svých tří mláďat.

Budoucnost planety Země nevyznívá příliš optimisticky ani v realitě, natož v dystopické Endling. Coby poslední liška musíte svým dětem obstarat potravu, vyhnout se pytlákům bažícím po zrzavých kožešinových límcích a dovést své mladé do bezpečí.

Vaše mláďata v průběhu cesty porostou a budou sílit. Permanentní smrt je v tomto případě opravdu navždycky, liščata se ale postupně učí užitečné dovednosti, které by je od ní měly ochránit. Snad se jim to podaří, jsou poslední nadějí na přežití druhu.

Znečištěné řeky, městské stoky i hořící lesy, kterými budete muset prokličkovat ale touhle nadějí zrovna nehýří. Lovte, abyste nebyli uloveni a využijte roušky noci k bezpečným přesunům a hledání dočasných úkrytů na další den, který vždycky může být tím posledním.

„Klimatická změna a přírodní katastrofy zapříčiněné člověkem nás velmi trápí. Chceme skrz Endling pomoct upozornit na opravdové ekologické problémy,“ píše se v tiskové zprávě. 

Sidescrolling survivalová adventura Endling od španělských Herobeat Studios je plánovaná na rok 2021, kdy by měla vyjít na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.