Eastshade

Verdikt

Ne vždycky musí putování a dobrodružství začínat nebo končit v krvi. Hrdina Eastshade si podle všeho vystačí s paletou a štětcem, což by nakonec mohlo být velmi osvěžující. Hra vychází 13. února.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

LinuxLinux

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Eastshade Studios
Štítky: indie hra, umění, adventura

Ve světě fantasy adventury s otevřeným světem Eastshade se vás na rozdíl od spousty jiných her nesnaží nikdo zabít ani ohrozit. Vaší největší zbraní bude štětec a paleta, výsledná plátna pak cenným platidlem. Vcítíte se totiž do role toulavého talentovaného umělce. Hra je ve vývoji přes čtyři roky a nemusíte se ani bát, pokud sami nemáte výtvarný talent.

Malbu samotnou totiž nemusíte provádět vy, stačí najít vhodné místo, vybrat záběr, a klik – malíř se o všechno postará. Půjde jen o součást trochu komplexnější hratelnosti, která nesestává jen z chození a típání screenshotů. Obrazy z opravdu velmi malebných krajinek totiž můžete po dokončení s nejrůznějšími postavami směňovat za důležité předměty a informace.

Tvůrci před dvěma lety vydali kratší hru, zasazenou do téhož světa, s názvem Leaving Lyndow. Klidná hříčka sestává z balení zavazadel a loučení s rodinou a přáteli před dlouhou cestou na moři, což nemusí být zábava úplně pro každého, ale spolu s čerstvým trailerem vám dostatečně naznačí, co od studia můžete i v Eastshade čekat.

Ve videu se navíc mluví o nedávném ztroskotání lodi na blízkém útesu, takže se možná s hrdinkou Leaving Lyndow, Clarou, v malířském dobrodružství budete moci znovu setkat. Snad se minule rozloučila dost pečlivě.

Na malování i průzkum pitoreskního světa si můžete vyhradit čas už vcelku brzy, Eastshade totiž vychází za měsíc, 13. února, a to exkluzivně na Steamu. Spíše než jeden velkolepý příběh čekejte množství menších, propojených hlavně svým zasazením. Eastshade Studios ale lákají i na možnost rozhodování, dynamické větvené dialogy a výrobu předmětů. Jemnějších štětců, možná?

Každopádně, příběhových her postavených na malování nejsou zrovna stovky a tahle je hned zkraje roku horkým kandidátem na jednu z těch nejkrásnějších.