Dragon Hills 2

Verdikt
70

Díky této hře se vrátíte o několik let do minulosti, kdy ještě frčeli zombíci, nekonečně generované úrovně nebo sbírání mincí. Ve výsledku je to však stále povedená zábava.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Rebel Twins
Vydání: 11. října 2017
Štítky: arkáda, mobilní hry, akční

Stejně jako ostatní odvětví, i herní svět zmítají trendy. Není vždy úplně jednoduché říci, kdy ke změně dochází, ale po nějaké době snadno určíme, zda něco patří do trendu současného, nebo jde o relikt minulosti. A nyní se bavíme o mobilních hrách, kde čas plyne neuvěřitelně rychle. 

Dnešní hra v žádném případě nesleduje současné trendy a opravdu působí jako něco „z minulosti“, přestože ještě před dvěma lety bychom ji bez skrupulí zařadili do hlavního proudu. Co je dnes trendem? Vždyť to vidíte na každém kroku – soupeřivý multiplayer pro dva hráče, strategie, ničení věží, vykládání jednotek. Prostě Clash Royale. Ještě pár let zpět bychom tam zařadili „nekonečné běhačky“, sbírání mincí a zombíky. To vše dnešní hra má.

Dvojka v názvu nás upozorňuje, že tahle hra na něco navazuje. Aby ne, první díl nabídl vesměs stejnou hratelnost, jen byl podstatně menší, odehrával se ve fantasy středověku a vyšel před třemi lety. Dnes se místo toho podíváme do budoucnosti po zombie apokalypse. Svět už není tím příjemným místem, ale stále může být pořádně zábavný.

Hratelnost je spíš jednoduchá a nijak nemění. Hlavní hrdinka sedí na drakovi, který se umí zavrtávat pod zem a ladně z ní zase vyskakovat k nebi. Vše se tak nějak hýbe samo, vy jen musíte přiložit prst k displeji pro zavrtání a včas ho zase pustit, aby se drak dostal na povrch, kde může působit paseku. Lehce to může připomínat oceňovaný titul Tiny Wings. Do všeho zasahuje i fyzika a klíčem k úspěchu je správné časování výpadů.

Oproti prvnímu dílu dvojka nabízí výrazně více destrukce. Ještě aby ne, když můžete odpálit benzínku, zaparkovaná auta nebo budovy. To vše je ale pouhým vizuálním lákadlem. Minimálně tak první hodinu hry se výbuchy a efekty jistě budete bavit dosyta. Jenže pak si uvědomíte, že vás za ně žádné vítězné body nečekají a měli byste se spíše zaměřit na sbírání zlaťáků a mozků. To je dvojí hlavní měna, která vás bude během hraní zajímat.

Takže, co tu máme? Hra nabízí de facto nekonečné množství náhodně generovaných úrovní, a sbírání mincí, které používáte k vylepšování draka i vlastních schopností nebo bonusů. Zkuste mi tvrdit, že to dnes vedle nových titulů nepůsobí jako retro. Mozky jsou ovšem novinkou. Potřebujete je pro postup kampaní – nové záchytné body se vám totiž odemknou až po nasbírání daného počtu mozků. Tím to ale nekončí, pro postup ještě musíte porazit bosse, což je zprvu zábava, jelikož každý takový nepřítel vyžaduje jinou strategii - dokud se však nezačnou vzory opakovat. V této fázi se také můžete na chvíli zaseknout, dokud si nevyděláte na nějaké vylepšení.

Zmíním ještě poslední retro prvek – monetizace. Dříve bylo běžné přistupovat k Androidu a iOS naprosto odlišně, zatímco dnes je free-to-play všude. Android skutečně nabízí hru zdarma, jenže se v ní musíte připravit na reklamy, pomalejší získávání mincí a možnost je dokoupit za skutečné peníze. Na Apple zařízení tyto zádrhely odpadávají, ale titul si musíte pořídit za 90 Kč.

Pokud hledáte jednoduchou hru, jejímž primárním cílem je jednoduchá zábava, Dragon Hills 2 je slušnou volbou. Graficky nevypadá vůbec špatně a všechny efekty vás dovedou ohromit – alespoň zpočátku, než si na ně zvyknete. Ovládání je jednoduché a postup působí plynule a nenuceně, dokud se nezaseknete u nějakého výrazně těžkého souboje s bossem. Pohodlně se však dá hrát i zdarma na Androidu. Navíc to celé působí jako stroj času, který vás vezme do světa mobilních her před třemi lety.