Disney Frozen Adventures

Verdikt
60

Disney hraje na jistotu a spolu s novým filmem připravil i novou hru, která je téměř totožná jak předchozí díl. Potěší však ty, kteří by chtěli vyzdobit království Arendelle podle svého.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Jam City
Vydání: 22. listopadu 2019
Štítky: arkáda, filmová hra, spoj tři, mobilní hry, pohádka, dětská

Po Disney Frozen Free Fall přichází… Disney Frozen Adventures. V podstatě stejná hra, ale když už jde do kin druhý film, tak asi potřebujeme i novou hru. Mohu na to plivat jak chci, ale stejně jsem se od hraní nemohl odtrhnout.

Na spojování stejných kamenů je něco fascinujícího. Člověka to doslova vtáhne a nepustí. Tyto hry jsou navíc plné vizuálních efektů a řetězcových komb, které vás mají doslova očarovat. Pojďme se ale podívat za tuto oponu. Ale to hlavní – ve hře se na vás bude usmívat Elsa, Anna, ale zahrajete si i s Olafem nebo Kristoffem. A to vše ve známých lokacích království Arendelle.  

Snažil jsem se a hledal, ale nenašel jsem v hratelnosti nic vynalézavého. Základem je samozřejmě spojování tří kamenů stejné barvy. Spojte čtyři a více a získáte nějaký bonus. Vytvoření čtverce se například opravdu vyplatí, protože vznikne motýl, který po aktivaci doletí k současnému úkolu a pomůže vám s jeho splněním. Mnohdy se totiž stává, že potřebujete spojit jedno konkrétní pole ve hře, ale okolo nejsou žádné vhodné kameny. 

Po pár kolech se mění zadání, i když základ zůstává vždy stejný. Nechybí samozřejmě zamrzlé plochy, které se rozbijí, jakmile vedle nich něco spojíte. Následují variace, kdy sbíráte šišky nebo třeba vyhrabáváte trolly. Samozřejmě se mění i tvar úrovně, což má vliv na to, jak kameny padají dolů. Za zmínku stojí i azurové kameny, které aktivují schopnost vybraného hrdiny. Olaf vám vytvoří bonusového motýla, Elsa zase krystal ničící celý řádek nebo sloupec. 

Jedna věc by fanoušky filmu mohla vážně potěšit. Mezi úrovněmi pomáháte s přípravou na slavnostní bál. Musíte tak rozhodovat o dekoracích a podobně. Díky tomu si ve hře například navrhnete vlastní podobu místností. Tomu pomáhá i povedené zpracování s hezkou grafikou a skvělými animacemi. Nic to samozřejmě nezmění na tom, že nejde o logickou hru, ale o vcelku náhodnou oddechovku do tramvaje. O tom svědčí i ta nesmyslná komba na konci kol.

Hrát můžete zdarma, za každý nezdar však přijdete o život. Ty se obnovují časem. Později pro výhru budete muset spoléhat na štěstí, případně investovat skutečné peníze do bonusů, které vám k úspěchu pomohou. Ve výsledku bych řekl, že oproti Free Fall je novinek naprosté minimum a žánru titul nepřináší zhola nic. Pokud však chcete více Ledového království ve svém telefonu, bránit vám nemá smysl.