Disintegration

Verdikt

Zatím o ní ještě nevíme moc, protože si tvůrci nechávají trumfy v rukávu pro pozdější odhalení, ale už základní informace, že se jedná o sci-fi střílečku od spoluautora Halo, zavdává k naději. Brzy snad budeme vědět víc.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: V1 Interactive
Štítky: sci-fi, first person, střílečka, akční

Marcus Lehto je jedním z předních tvůrců původního Halo: Combat Evolved a loni ve svém novém studiu V1 Interactive oznámil neotřelý mix žánrů nazvaný Disintegration. Pokud jste si pořádně nedokázali představit, jak bude fungovat střílečka s levitující motorkou, z jejíhož sedla zároveň ovládáte pozemní jednotky, pak se podívejte na nové záběry z hraní.

Půlhodinu ze hry natočili redaktoři IGN, kteří se rozhodli věnovat celý leden představení chystané hry Disintegration. Nemusíte se obávat vyzrazení příběhu. Záběry zachycují jednu z prvních misí dvanáctihodinové kampaně, ze které byly navíc odstraněny úvodní a závěrečné cutscény. V roli Romera Shoala se posadíte za řídítka gravcyclu a půjdete si to vyříkat s robotickými nepřáteli v rurální oblasti Ameriky budoucnosti.

I když si osedláváte ozbrojenou, vznášející se motorku, sami byste proti hordám nepřátel různých druhů a velikostí dlouho nevydrželi. Proto máte k ruce tři podřízené kolegy, kterým dáváte rozkazy shůry – říkáte, kam mají jít, na koho a čím útočit. Naštěstí nemusíte řešit friendly fire a jediná účinná palba do vlastních je za použití léčivých nábojů.

Vaši parťáci toho vydrží poměrně dost a ani při posledním zásahu se neodeberou na onen svět. Máte půl minuty na jejich oživení, jinak celá mise skončí nezdarem. Z ukázky je patrné, že jednotlivé mise se budou odehrávat ve větších lokacích, ve kterých můžete narazit na spoustu vedlejších úkolů, když se nebudete držet vyšlapané pěšiny.

Disintegration je poměrně pohledná hra, bitvy jsou plné výbuchů a dalších efektů a prostředí se rychle plní troskami, ať už jde o rozbořené chatrné ploty, betonové sloupy, nebo postupně se odlupující prkna z dřevěných domů a stodol.

Disintegration vyjde ještě letos na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One pod křídly Private Division.