DiRT 5

Verdikt

Slavná série od Codemasters se dočká nového přírůstku, který se evidentně inspiroval u konkurence. A vůbec by to, zdá se, nemuselo být na škodu. Hra vyjde v říjnu, na nové konzole pak pochopitelně později.

Počítač

WindowsWindows

54,99 €Steam

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Codemasters
Štítky: auta, arkáda, závodní

Codemasters nás nedávno nechali zakusit malou porci chystaných arkádových závodů DiRT 5, které nás dostaly do kolen svou atmosférou, ale většina aut, lokací a typů závodů nám byla utajena.

Vám se teď ale představují v novém traileru, který mimo jiné potvrzuje návrat disciplíny Gymkhana, ve které jde především o stylovou jízdu bokem v těsných prostorách arény.

Módů je celkem devět od časovek přes šílené off-roadové formulky a po skalách se drápající buginy až po kluzké okruhové dovádění na zamrzlém jezeře. Podíváte se do Brazílie, Maroka, Řecka, Nepálu a dalších šesti států, jejichž výčet, stejně jako popis disciplín, naleznete na oficiálním blogu.

DiRT 5 vyjde 9. října na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One a o chvilku později dorazí i na PlayStation 5 a Xbox Series X. Codemasters mají dobrou zprávu pro všechny majitele současné generace konzolí pokukujících po té nové.

V případě Xboxu počítejte se Smart Delivery, v případě PlayStationu s obdobnou nepojmenovanou službou, tedy verze pro PS4 vám zajistí zdarma upgradovanou verzi pro PS5.