Desperados 3

Verdikt

Strategiím s plížením ještě rozhodně neodzvonilo! O nových Commandos sice zatím není ani vidu, ani slechu, ale jiný klasický klenot se pokračování dočká. Noví desperáti dorazí někdy příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Mimimi Productions
Štítky: western, stealth, strategie

Máme chuť postavit malý oltář skvělým Shadow Tactics: Blades of the Shogun, jedné z nejlepších strategií roku 2016. Úspěch tohohle malého klenotu přesvědčil herní svět o tom, že stealth strategie typu Commandos ještě v žádném případě nejsou mrtvé. A právě vývojáři z německého studia Mimimi, kteří se před dvěma lety tak zdařile vydali do feudálního Japonska, se ujali otěží parádního projektu – Desperados 3.

Pokud jste na přelomu tisíciletí hráli Commandos, velmi pravděpodobně jste si oblíbili i Desperados. John Cooper a jeho banda kumpánů se taky museli vyhýbat nebezpečným zeleným kuželům, aby je nezahlédl žádný bdělý nepřítel. Taky plnili spoustu misí na pomezí strategie a hádankové hry. A taky neváhali sáhnout po zbraních, když je nějaký strážný nachytal.

A teď, po dvanácti letech, nový díl! Vlastně spíš po třinácti, protože hra vyjde až někdy během příštího roku na počítače i konzole, ale i tak – kdo by to býval ještě před pár lety řekl. A navíc budete opět hrát za drsného Johna, jak ukazuje trailer výše.

Je skvělé, že i z krátkého videa vyčtete všeobecně platnou poučku: na první pokus to nepůjde. Budete to kazit, budete umírat, a až když patřičně vyzkoumáte všechny zákonitosti dané situace, když se seznámíte se všemi nástrahami, budete mít šanci uspět. Tady se žádné obtížnosti ironman pravděpodobně nedočkáte – pečlivé ukládání pozic by tu stejně jako v minulých dílech mělo být klíčovou součástí hry.

Johnovi na cestách pomůže čtveřice dalších postav: ostrostřelec s optikou na pušce, svůdná dáma k odlákání pozornosti, strašlivý vousatý hromotluk a tajemná postava s černou kočkou, která, zdá se, umí telepaticky ovládat nepřátele. Trochu divný fantastický prvek, ale nebudeme se s vývojáři hádat – díky Shadow Tactics si u nás vysloužili pořádnou dávku důvěry a tolerance.