Deer Hunter 2016

Verdikt
57

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Glu
Vydání: 15. září 2015
Štítky: fps, platby uvnitř hry, zdarma, lovecký, simulace
Deer Hunter 2016 navazuje na rodokmen velice specifické herní série od vydavatele Glu. Třebaže její lovecký námět působí značně netradičně, za léta svého působení si mezi mobilními hráči našla své oddané publikum. Nejnovější přírůstek značky se potom snaží uchovat vše, pro co si ji uživatelé oblíbili, a zároveň podle hesla "bigger, better, more" expandovat po všech směrech.

První vlastností hry, která vás jistě upoutá, je snaha vývojářů z Glu udělat z nejnovější dílu série na detaily bohatý a poutavý vizuální zážitek. A povedená grafika dělá skutečně mnohé. Mimo jiné přispívá k lepší atmosféře lovecké minihry. Náplň Deer Hunter 2016 je totiž v každé misi indentická – najít vhodný úhel, zamířit a vypálit. Výstřel doprovází efektní zpomalený záběr, vaše oběť padá k zemi a jede se nanovo.

Tvůrci se z tohoto důvodu rozhodli pro obohacení jádra hry v několika krocích. Cíl zabití nějakého zvířete ozvláštňují specifická zadání, zkoušíte jiné výzvy, střídáte prostředí, nakupujete nové zbraně a vylepšujete ty stávající. Jakmile získáte další, ať už se jedná o pušku nebo třeba brokovnici, musíte se s ní sžít, a zde přichází na řadu zřejmě nejzábavnější Deer Huntera, kde je hra poutavější než lecjaké válečné střelnice. Postupem času se naučíte chování zbraní, taktiku, osvojíte si míření na konkrétní bod a budete se u toho opravdu bavit.


S přibývajícím časem si ale také vypěstujete oko pro celou řadu neduhů, které vám budou při hraní házet klacky pod nohy. Za nejpalčivější problém Deer Hunter 2016 lze považovat nedostatek lišícího se obsahu. Co na tom, že se autoři snaží prostřednictvím rozličných misí dosáhnout nestereotypní hratelnosti, když prostředí i zvířat existuje ve hře jen pár druhů. Místní fauna je k tomu také poměrně hloupá. Zbraně i zasazení možná vypadají odlišně, ovšem jinak se chovají naprosto stejně. A chtít, aby se herní systémy chovali jinak ve sněhem zaváté Aljašce než ve vyprahlém Texasu, to je pochopitelně na autory moc vysoká škola. Definitivní stopku v cestě k nadprůměrným projektům potom titulu vystavuje ekonomický model hry. Procházet jednotlivými úrovněmi je vcelku lehké, a tak byli vývojáři nuceni sáhnout k umělému zvyšování předepsaných nároků. Jinými slovy, musíte zainvestovat do pušky s lepšími statistikami, i když byste si bohatě vystačili s tou aktuální. A to víte, že je k dispozici systém mikrotransakcí, byť je třeba férově uznat, že jeho služeb nutně využívat nemusíte.

Při konečném zúčtování nicméně nelze Deer Hunter 2016 označit jako špatnou hru, k tomu má stále poměrně daleko. Vznikla spíš hezká, atmosferická záležitost, s níž je zábavnější si jen tak pohrávat a učit se, než ji skutečně hrát a nudit se s už desátou srnkou z posledních patnácti úrovní.