Deathloop

Verdikt

Druhá zajímavá věc, co byla na letošní E3 k vidění na konferenci Bethesdy. Časová smyčka je sice vděčným tématem, ale zakomponovat ji přímo do hratelnosti zase tak běžný prvek není. O hře zatím není moc bližších informací, ale upoutávka svým stylovým provedením vzbuzuje jisté naděje. Stejně tak zvučné jméno tvůrců.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Arkane Studios
Štítky: fps, střílečka, first person, tajemství, e3 2019, adventura, akční

To, co je pro jednoho vězením, může pro druhého znamenat vysvobození. A když se takhle fundamentálně neshodnou dva elitní zabijáci zavření na jednom malém ostrově… pak se bude umírat, zas a znova, v nekonečném cyklu vražd a vstávání z mrtvých. To je premisa hry Deathloop, za kterou stojí studio Arkane, tvůrci výborné série Dishonored.

Jeden vrahoun, Colt „The Captain“, chce zlomit moc cyklu, který oba protagonisty nutí odmítnout smrt a opět se vydat rvát o život. Ostrov Black Reef, kde se hra odehrává, považuje za vězení. Julianna „Jules“ Blake chce naopak cyklus zachovat a ostrov je pro ni místo, kde panuje svoboda. Aspoň tak to chápeme z traileru.

Moc dalšího toho o hře zatím nevíme, tedy kromě toho, že se má spoléhat na skvěle vytvořené úrovně a na velkou míru hráčské svobody. Jednotlivé situace půjde řešit mnoha různými způsoby, což je jedno z největších lákadel jak Dishonored, tak Prey, další hry od studia Arkane.

Aby toho nebylo málo, prý nás čeká ještě pořádně zamotaný příběh. Jak by taky ne – když někdo navzdory proříznuté krční tepně nebo kulce zavrtané v mozku odmítá pokojně zesnout, vyprávění snad ani nemůže být normální. A jakou roli v tom všem hrají hodiny?

Dozvíme se to. Jednoho dne. Ten den je nejspíš ještě celkem daleko, protože o podrobnostech vydání, jako je datum nebo platformy, zatím Bethesda mlčí. Ale novinka je to příjemná, o to příjemnější, že byla nečekaná.