Death Stranding

Verdikt

O čem to přesně vlastně bude, to můžeme jen hádat - a kdo ví, jestli to bude úplně jasné i po dohrání. Silnou atmosféru a specifické kouzlo je nicméně nezpochybnitelné, což potvrzuje i nový, bezmála devítiminutový trailer. Hra vyjde 8. listopadu.

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

Další informace

Výrobce: Kojima Productions
Štítky: sci-fi, thriller, third person, otevřený svět, psychologický, akční

Kodžima sliboval něco velkého – a něco velkého dorazilo. Očekávané cosi jménem Death Stranding konečně zná své datum vydání, kterým je 8. listopad letošního roku – samozřejmě výhradně na PlayStationu 4 a jak je u Sony dobrým zvykem, s českými titulky. K tomu jsme dostali ještě skoro devítiminutové video.

Nejvíc vás bude zajímat asi právě trailer. Je k vidění nad článkem - užijte si cestu do roztříštěné Ameriky, která vzbudí víc otázek, než kolik jich zodpoví.

Jste z toho moudří? My úplně ne, i když se toho ve videu vlastně stalo strašně moc. Postavy dostávají jména, vidíme herní mechaniky jako pokládání žebříků, slaňování, nebo i tradičnější herní aktivity, tedy pěstní souboje, ježdění a střílení. A hlavně opět vystrkuje růžky bizarní příběh.

Nebudeme tady nad ním nějak moc spekulovat, to necháme na Redditech a diskuzních fórech, kde se srocují zarytí fandové se sokolíma očima. Přesto je ale jasné, že Kodžima nemluvil o „spojování“ jen tak do větru. Je třeba znovu obnovit společnost a stát, i když zrovna protagonista Sam Bridges je k tomuhle cíli dost skeptický. „Bridget, nejsi prezidentkou vůbec ničeho,“ říká (asi) americké prezidentce.

Sám Kodžima na PlayStation Blogu přidal krátkou zprávu naznačující, o čem hra vlastně je. A i když na vás můžou záběry působit čistě singleplayerově, zřejmě se můžete těšit i na nějaký multiplayerový element. Zde je úryvek: „Budete vytvářet nová pouta neboli ‚Vlákna‘ s ostatními hráči po celém světě. Doufám, že díky hraní hry pochopíte důležitost navazování vztahů s ostatními.“