Dead in Vinland

Verdikt

Rodina ve vyhnanství, bouře na moři, ztroskotaný člun. Zda na nehostinném ostrově seveřané přežijí, to už bude jen na vás. Hra má vyjít na začátku roku 2018.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: CCCP
Štítky: viking, indie hra, survival, vikingové, rpg, strategie

Dead in Vinland vystihují tři slova – survival, RPG a management. Společně utváří známý a stále dobře fungující herní mechanismus. Do péče je vám svěřeno několik jedinců s vlastními osobnostmi, o jejichž přežití se musíte postarat.  

Eirik a jeho rodina tak tak unikli pohlcujícím plamenům, které zpopelnily jejich milované obydlí. Oheň je vyhnal na moře, kde si je z nějakého důvodu vyhledaly Thorovy blesky, které rozbouřily jinak poměrně klidné moře a z Vikingů bez domova udělaly navíc trosečníky na nezmapovaném ostrově. Osud této nešťastné party tak leží ve vašich rukách.

Mají hlad, žízeň, bývají unavení a nemocní, a pokud je to trápí vše najednou, sebevražedné sklony jsou jen otázkou času. Vaším úkolem je pečlivě nakládat se zdroji obživy, rozdělovat úkoly jednotlivým členům a vysílat je za potravou.

Ti, co zůstanou ve vašem provizorním kempu, se mohou pustit do vaření a vylepšování vaší osady. V plánu je přes 150 vylepšení vašeho tábora, která musíte vyzkoumat a rovněž více jak 150 oblastí neprobádaného ostrova k prozkoumání. Tam venku vás samozřejmě čeká spousta tajemství, nebezpečí a nových lidí, kteří se k vám mohou zachovat všelijak. A vy k nim ostatně také.

Vaši svěřenci se v průběhu času vyvíjejí po fyzické i psychické stránce, učí se novým řemeslům (léčitel, lovec, rybář, krotitel zvířat, kuchař a kutil) a rozvíjejí vztahy mezi sebou navzájem. Někteří si nevadí, jiní se nesnášejí a u dalších dojde k románku. RPG prvky jsou zjevné, ty nutící vás přežít také a celé to zaštiťuje jeden obří manažerský mechanismus.

Hra vzniká v malém francouzském týmu tří vývojářů ze studia CCCP, kteří mají za sebou hru s podobným názvem Dead in Bermuda. Dead in Vinland si bere základy z této hry a obaluje je novými mechanismy a obsahem, takže pokud chcete vědět, jak bude novinka zhruba fungovat, stačí si zahrát vzor. Dead in Vinland je plánovaná pro PC a Mac (Steam) na začátek příštího roku.