DarkOrbit

Verdikt
75

Vesmírná akční onlinovka určená pro prohlížeč. Překvapí kvalitní audiovizuální prezentací a nabízí i dostatečné množství obsahu, aby dokázala upoutat.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Bigpoint
Vydání: 10. června 2011
Štítky: sci-fi, vesmírný, browser-gaming, platby uvnitř hry, zdarma, nejhranější na starých hry.cz, online hry, akční, online

Pokud jste někdy zkoušeli browserovou akci na širém moři Seafight, budete hned jako doma. Jen si místo modravých vln představte nekonečné hlubiny černočerného - ale občas také hravě barevného - vesmíru. Odlišné zasazení ale není jediným rozdílem, hlavní je, že DarkOrbit nepoužívá stejný na hlavu postavený systém mikrotransakcí jako výše zmiňovaná námořní akce.

Možnost nakoupit si věci za reálné peníze ve hře samozřejmě naleznete, a pokud to uděláte, vaše dobrodružství se výrazně zrychlí, ale není problém si trochu toho vesmírného korzárství užít i bez kreditky v ruce, tedy alespoň v začátcích. To je hned první a významný klad DarkOrbit.

Obsahově je hra vcelku bohatá, nabízí široké možnosti vyzbrojování a vylepšování lodí, stejně jako skupinových i sólových aktivit. Pokud se vám zrovna nechce se družit či naopak si jít po krku s ostatními hráči, není problém si jen tak poletovat, trénovat své schopnosti na počítačem ovládaných protivnících či sbírat poklady roztroušené v hlubinách kosmu.

Bojový systém je jednoduchý, ale účelný. Veterány podobných her pochopitelně nepřekvapí - na spodní liště se skví arzenál zbraní, které máte k dispozici, klikáním na ně udělíte příkaz k palbě. Úhyby a podobně jsou počítány čistě ze statistik lodí, tedy nikoliv z jejich samotného pohybu. Jinými slovy, pokud budete svým plavidlem kvedlat ze strany na stranu při přestřelce, šance, že budete zasaženi, je úplně stejná, jako kdybyste zůstali přibití na místě. To bychom ale asi chtěli od browserovky už příliš.

Technická stránka věci je totiž opravdu povedená už tak. Online hra pro prohlížeč s plně polygonovými modely, která navíc ani nevyžaduje Unity přehrávač? Obdivuhodné. Přidejte sice trochu repetitivní, ale taktéž docela příjemnou hudbu a doporučení je nasnadě. Pokud vám vesmírné akce pro více hráčů něco říkají, DarkOrbit je fajn volba.