Dangerous Driving

Verdikt

Který fanoušek arkádového závodění by nevzpomínal na zlatou dobu série Burnout? Pokud se všechno povede, jak má, Dangerous Driving by nám ji mohla minimálně příjemně připomenout. Uvidíme v dubnu, kdy hra vychází.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Three Fields Entertainment
Štítky: auta, arkáda, závodní

Studio Three Fields Entertainment je složené z veteránů herního průmyslu Alexe Warda a Fiony Sperry, kteří stojí za legendární závodní sérií Burnout. I ve svém novém studiu se rozhodli pokračovat v destrukci superrychlých bouráků. Na toto téma vydali již dvě hry – Danger Zone a Danger Zone 2, které obě za moc nestály. Soustředily se ale převážně na bouračky, zatímco v Dangerous Driving jde víc o závodění podobné tomu v Burnoutech.

Z krátkých záběrů ihned pochopíte, zda bude Dangerous Driving něčím pro vás. Arkádovost nesmyslně rychlých vozidel je na té nejvyšší možné úrovni. V plné rychlosti se předháníte se soupeři v provozu na širokých dálnicích v sedmi různých oblastech, kde není nic zakázané.

Závody nabídnou několik módů, ve kterých půjde třeba o sestřelování soupeřů, eliminaci opozdilců nebo stíhání padouchů v policejních autech. Video prozrazuje minimálně dvě kamery – zpoza auta a na předním nárazníku. Tiskovka pak slibuje jednak singleplayer proti „nemilosrdné“ umělé inteligenci, jednak online multiplayer pro osm hráčů.

Kvůli pořádnému Burnoutu bychom se vzdali klidně i dalších Dirtů, nicméně Dangerous Driving k němu má, soudě dle videa, hodně daleko. Přitom na obrázcích nevypadá vůbec špatně, takže to ještě nevzdáváme. Nelze se ale ubránit pocitu, že svým zpracováním působí spíš jako solidní hra na mobilní zařízení, případně Switch. A to není úplně důstojné duchovní nástupnictví.

Dangerous Driving vychází 9. dubna za 30 eur na PlayStationu 4, Xboxu One a PC, přičemž jde o další případ hry, kterou na Steamu alespoň nějakou dobu nenajdete. Epic Games Store si zde urval další exkluzivní práva.