Crash Team Racing Nitro-Fueled

Verdikt

Remake trilogie původních skákaček se dočkal kritických ovací i prodejního úspěchu, není tedy divu, že tvůrci tepou, dokud je železo žhavé. V červnu 2019 tak na konzole dorazí remake závodů, co bude konkurovat doposud neohroženému gigantovi - totiž Mario Kart.

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Beenox
Štítky: multiplayer, humor, více hráčů u jednoho zařízení, závodní

Crashovi se mezi moderními hrami zalíbilo, a tak se vrací už podruhé. Po veleúspěšném Crash Bandicoot N. Sane Trilogy dostaneme další remake, tentokrát závodního Crash Team Racing. Ten vyjde pod názvem Crash Team Racing Nitro-Fueled na PlayStation 4, Switch a Xbox One v červnu příštího roku.

Podobně jako v případě N. Sane Trilogy není ani tentokrát hlavním pilířem vývojářů nic jiného než absolutní věrnost původní hře. Vývojáři ze studia Beenox remakeují závodní arkádu z roku 1999 tak, aby byla především autentická, ale nezapomínají ani na menší modernizaci.

Ta se projeví například v multiplayeru, kde budete moct hrát až se třemi dalšími hráči nejen ve split-screenu, ale vůbec poprvé si CTR zahrajete online. Podle tvůrců je Crash Team Racing o závodění stejně jako o osobnosti a nejinak tomu bude i v případě Nitro-Fueled. Osobností a hravostí tu má doslova přetékat všechno: postavy, jejich vozidla, trať i její okolí.

V praxi to znamená například spoustu nových animací postav a výrazně bohatší a pestřejší okolí trati. Tvůrci naznačují, že u osobitějšího vizuálu a online módu nekončí, ale další novinky si zatím nechávají pro sebe. Na jejich oznámení mají ostatně ještě spoustu času, hra vyjde až 21. června 2019.

Zajímavé bude sledovat úspěch či neúspěch Crash Team Racing Nitro-Fueled především na Switchi, kde hra chtě nechtě půjde proti skvělému a masivně populárnímu Mario Kart 8 Deluxe. Původní Crash Team Racing byl svým způsobem „odpovědí“ Sony na popularitu Super Mario Kart a hlavně Mario Kart 64.

Jak už padlo na začátku, Crash se loni vrátil s velkou parádou. Activision vydal Crash Bandicoot N. Sane Trilogy v červenci 2017 a hra se prodávala (a do jisté míry pořád prodává) jak rohlíky. Nedávno jsme dostali remake další ikony z PS1, Spyro Reignited Trilogy, který je taktéž povedený, ovšem o prodejích toho zatím mnoho nevíme.

Vývojáři stojící za chystaným Crash Team Racing Nitro-Fueled, studio Beenox, pracovali v minulosti na sérii Skylanders či některých starších Spider-Manech. V nedávné době se podíleli například na portech Call of Duty: Black Ops III a Call of Duty: Black Ops 4.