Control

Verdikt

Sci-fi akční thriller Control vypadá čím dál tím lépe. Hutná atmosféra, co ponese doufejme povedený příběh. Vše na základech z dramatické a adrenalinové akce. Hra vyjde 27. srpna.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Remedy Entertainment
Štítky: sci-fi, third person, e3 2018, akční

Nový počin od studia Remedy Entertainment se odehrává v bizarním světě, kde jsou nadpřirozené jevy čímsi každodenním. Nebo minimálně běžným předmětem zkoumání. V novém příběhovém traileru pro Control k vám promluví tajemný muž, který varuje příchodem Sykotu – ať už to znamená cokoliv.

Video mnohem víc než ta předchozí sází na hororovou atmosféru, byť musíme uznat, že na neustále se proměňujícím sídle tajných agentů bylo cosi zneklidňujícího od samého začátku.

Ačkoliv jsou jeho chodby vesměs liduprázdné, případně s nekomunikujícími znetvořenými nepřáteli a zotročenými zaměstnanci, zřejmě v Control narazíte i na přátelské postavy. Alespoň zdánlivě přátelské.

Jednou z nich pak bude i tenhle našeptávající plešatý pán. Pro začátek vám zazpívá obyčejnou písničku o obyčejné holčičce z obyčejného světa a povypráví vám o svém snu o přízraku, který uprchl z magického vězení. Celý trailer pak v podstatě vyznívá, jako by utekl z pera Davidu Lynchovi, takže pokud vám vyprávění v hádankách a metaforách moc nevoní, asi se porozhlédněte o kouzelný proměnlivý dům dál.

Control od tvůrců Alana Wakea a Quantum Break vychází 27. srpna pro PC exkluzivně na Epic Games Store, Xbox One a PlayStation 4.