Conglomerate 451

Verdikt

Před pár lety to vypadalo, že je žánr beznadějně mrtvý a podívejme se - stačilo pár úspěšných titulů a jak se tradičním dungeonům najednou daří. Tento však bude klasický pouze konceptem, protože zasazení si vybírá poměrně neotřelé. Hra by se ještě letos měla podívat alespoň do předběžného přístupu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: RuneHeads
Štítky: sci-fi, tahová, dungeon, indie hra, first person, kyberpunk, rpg

Tvůrci Legend of Grimrock nakopli novodobý zájem o klasické dungeon crawlery. Svým nečekaným úspěchem inspirovali spoustu dalších vývojářů, kteří se postarali o zajímavé kousky jako The Bard’s Tale IV: Barrows Deep nebo třeba Operencia: The Stolen Sun. Další hrou, která by mohla vyniknout v rozpínajícím se moři titulů, je kyberpunkový krokovací dungeon crawler Conglomerate 451.

Spojení dungeon crawleru a kyberpunku je velice vzácným jevem. Všudypřítomná záře neonů vás doprovází na každém kroku špinavými ulicemi velkoměsta budoucnosti. Právě v těchto místech se koncentrují zločinci, jejichž vymýcení v okrsku 451 je vaším hlavním úkolem.


Z velitelského křesla posíláte do pouliční války klony, které si upravíte k obrazu svému. Vyberete jim zbraně, navolíte specifické vlastnosti, vyměníte chabou lidskou ruku za výkonnou náhradu. Parta futuristických mutantů vás pak poslechne na slovo. Klidně pro vás i zemřou, ale v takovém případě je už nic nevrátí zpět.

Neuvážený postup může kvůli permanentní smrti zvrátit veškeré vaše snažení. Nicméně strach nemáte jen ze smrtelnosti klonů, ale i jejich náchylnosti. Veškerá poškození z minulých soubojů si totiž táhnou sebou, užíváním posilňujících drog zase může dojít k poškození jejich mentality.

Zní to jako recept na velmi zajímavý dungeon crawler, který si vyzkoušíte už brzy. Conglomerate 451 totiž vstoupí do předběžného přístupu na Steamu, kde zůstane odhadem 6 až 8 měsíců. Tvůrci slibují dva updaty do měsíce, přičemž hotová hra bude obsahově šestkrát větší než původní verze v early accessu.

Až bude hra prohlášená za hotovou, měla by nabídnout deset tříd klonů, 35 různých nepřátel, přes sto skillů, 50 vylepšení pro zbraně, přes 30 implantátů a stovky psychických a fyzických poruch. Cena ještě nebyla zveřejněná, ale počítejte s jejím navyšováním v průběhu veřejného vývoje.