Comanche

Verdikt

Od posledního dílu vrtulníkové akce Comanche uplynuly už téměř dvě dekády, bylo pomalu načase válečné stroje oprášit. Nečekjte ale stoprocentně pravověrné pokračování - v novém Comanche totiž budete létat se stroji budoucnosti. Kvality hry můžete posoudit okamžitě, je k dispozici v programu předběžného přístupu.

Počítač

WindowsWindows

14,99 €Steam

Další informace

Výrobce: NUKKLEAR
Štítky: letecka, arkáda, válečná, vojenské, akční

Vrtulníková série Comanche oslaví za dva roky své třicátiny, a přestože šlo v devadesátých letech o populární hry, v novém tisíciletí zcela zmizely ze scény. Poslední díl Comanche 4 vyšel v roce 2001 a od té doby se příznivci bojových vrtulníků museli porozhlédnout jinde. Značka se ale po téměř dvou dekádách vrací s dílem nazvaným moderně jen Comanche, který si můžete vyzkoušet v předběžném přístupu.

Comanche se odehrává v relativně blízké budoucnosti, ve které Američané tajně vyvinou bojový vrtulník schopný vypouštět drony, které nepřátelé nedokáží hacknout. Jenže plány těchto strojů unikly na internet a každý, kdo si to mohl dovolit, si sestrojil vlastní bojový vrtulník, čímž započala nová vzdušná válka.

Comanche je primárně multiplayerová hra. V týmech po čtyřech hráčích se vystřílíte do posledního vrtulníku v klasickém deathmatchi nazvaném Blackbox nebo si vyzkoušíte taktičtější mód Infiltration, ve kterém plníte mise buď jako útočníci, nebo jako obránci.

Ale protože fanoušci byli hlasití, tvůrci jim vyhověli a přidali singleplayerovou kampaň. Ve všech módech usednete do kokpitu jednoho z několika futuristických vrtulníků s možností vyslat do boje svého drona. Do toho se můžete následně přepnout a bojovat s ostatními hráči i uvnitř budov v převážně horských oblastech.

Vše výše zmíněné vás nechá zakusit early access. Tvůrci věří, že půjdou na trh s plnou hrou do šesti měsíců a mají v plánu přidat další obsah pro multiplayer i singleplayer a začlenit podporu joysticků a systémů HOTAS. Cena ještě nebyla zveřejněná, ale plná hra bude dražší než předběžný přístup.