Chuchel

Verdikt

Samorost, Machinarium, Botanicula... osobitou tvorbu českého studia Amanita si zamilovala řada hráčů z celého světa. Jistě nejen jim udělá radost informace, že jejich sbírku již brzy rozšíří nová adventura Chuchel, která rozhodně nezapře svůj autorský rukopis. Hra má vyjít někdy v prvních měsících roku 2018.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Nedostupné

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Amanita Design
Štítky: umění, česká hra, adventura, logické, od českých výrobců

České a celosvětově známé studio Amanita Design vydá svoji příští hru už v prvních měsících příštího roku. Nebude to přitom nic jiného, než loni představený a podivný Chuchel. Ten svůj bizarní styl nezapře, a i z nového traileru jde na první pohled jasně vidět, že za hrou stojí Amanita. 

Pokud jste hráli téměř libovolnou hru od Amanity, ať už to byl třeba jen Samorost 3 nebo Machinarium, výtvarný styl studia je v Chuchel skoro hmatatelný, stejně jako specifický humor a roztomilé zvuky.

Chuchel je minimálně na pohled nestandardní logická adventura a jako taková se bude možná i hrát. Nebudete v ní navíc zachraňovat svět, ani nějakou fantasy říši plnou roztodivných zvířátek. Podle traileru a jeho oficiálního popisku půjde hlavně o to zachránit třešničku.

Amanita sice hře přesné datum vydání ještě neudala, ale alespoň ho trochu upřesnila. Chuchel vyjde už v prvních měsících příštího roku, a to na PC, Mac, Android a iOS. Vedle přiloženého traileru se můžete pokochat i novými obrázky, které najdete v galerii pod hlavičkou článku.